سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان ایران میگوید شرایط بسیار سختی را امروز تجربه کرده است.

کمرانی

به گزارش همشهری آنلاین مهرو کمرانی بعد از حذف ناهید کیانی از رقابت های المپیک گفت:« همه ما امروز روز سختی را پشت سر گذاشتیم. نمی توانم توصیف کنم که امروز بر من چه گذشت. کیمیا از کودکی شاگرد من بود و ناهید کیانی هم با سختی فراوان و بعد از برد قهرمان جهان توانسته بود سهمیه المپیک را بگیرد. این دو با هم دوست بودند و ناهید به واسطه اینکه کیمیا کاپیتان تیم بوده، به او احترام می گذاشت. و این وضعیت کار را در این مسابقه سخت کرده بود.

ناهید زحمت زیادی کشیده و دلم می سوزد که اینطور فرصت موفقیت اش در المپیک از دست رفت. او خیلی خوب تمرین کرده بود و چیزی کم نداشت.»
او ادامه داد:« همه ما اینجا هستیم تا فارغ از سیاست از ورزش لذت ببریم اما برای من عجیب است که کمیته بین المللی المپیک چرا اینطور برخورد کرد. به نظر می رسد برای مسوولان  ورزش دنیا خیلی هم سیاست از ورزش جدا نیست. نمی توانم به طور صد در صد بگویم اما فکر میکنم کمیته بین المللی المپیک می خواست که حتما این دیدار  برگزار شود. شعار المپیک این هست که سیاست از ورزش جداست و همه مثل یک خانواده کنار هم هستند.  اما امروز دیدیم که این اتفاق نیفتاد.»
مربی تیم ملی تکواندو بانوان ادامه داد:« درست است که قرعه کشی مسابقات از قبل انجام شده بود اما با توجه به ابتلای تکواندوکار شیلی به کرونا، جدول باید تغییر می کرد نه اینکه ورزشکاری را جایگزین کنند. »

کمرانی با اشاره به اتفاق هابی که در گذشته هم افتاده، اشاره کرد و گفت:« اولین سال است که جدول المپیک با ۱۷ بازیکن شکل می‌گیرد و ابن اجحافی است که در حق ما صورت گرفت. این مسایل را که کنار هم می گذارم این احتمال را بیشتر می دهم که IOC می خواست حتما این بازی انجام شود و کیمیا مقابل یک ورزشکار از ایران قرار گیرد.»  کمرانی درباره شرایط کیمیا هم توضیح داد:« حتما این مسابقه برای کیمیا هم سخت بود. به خوبی می توانستیم این موضوع را از چهره کیمیا حس کنیم. او بنا به دلایلی تصمیم گرفت از ایران مهاجرت کند و حتما خودش نمی خواسته که یکسری از اتفاق ها بیفتد.»

کد خبر 616662

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 2
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۶
    0 1
    کیمیا دیگه کیمیا نیست همینو بس

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار