رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: مشکل اصلی امروز کشور، متوقف شدن روند توسعه است. اگر به سرعت روند بهبود در کشور، پیشرفت و رشد اقتصادی، به توسعه متعادل، متوازن و پایدار ایران منجر نشود، شاهد گسترش مشکلات خواهیم بود.

هاشمی

به گزارش همشهری آنلاین  به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، محسن هاشمی امروز در سیصد و سیزدهمین جلسه شورا با اشاره به اینکه در آستانه عید بزرگ غدیر قرار داریم گفت: واقعه غدیر تبلور پیوستگی امت و امامت، ولایت و ملت، هدایت و ابلاغ است که موجب وحدت و همصدایی مسلمین در برابر پیام وحی شد.

او ادامه داد: غدیر نماد وحدت و یک‌صدایی مسلمانان در همراهی و تبعیت از پیام پیامبر اعظم(ص) است و نبایست با افراط و تندروی، غدیر را از نقطه وحدت به مبدا برای تفرقه مسلمانان تبدیل کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: معرفی امیر مومنان (ع) توسط رسول اکرم(ص) درغدیر، به‌ عنوان رهبری برای همه اقشار و اقوام و ملت های اسلامی بود و بایست این سر چشمه زلال معرفت و علم و هدایت، برای بهره بردن همه اقوام و مذاهب و گروه های اسلامی همچنان جریان یابد.

هاشمی با اشاره به خشکسالی و کمبود آب خوزستان گفت: مشکل امروز خوزستان، فقط خشک شدن کارون نیست بلکه محرومیت از توسعه متعادل، متوازن و پایداری است که بایست در دهه های گذشته، کاستی های به‌جا مانده از جنگ و مشکلات پیشین خوزستان را جبران می کرد اما رخ نداد.

او یادآوری کرد: توسعه متعادل، توزیع عادلانه مواهب توسعه بین همه اقشار جامعه بود، اما در خوزستان شاهد حضور صنایع بزرگ نفت و فولاد و پتروشیمی و پالایش هستیم بدون آنکه منافع این توسعه به اندازه کافی به میزبان این صنایع برسد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: توسعه متوازن، پیشرفت در همه ابعاد جامعه یعنی بهبود سلامت، آموزش و رفاه سایر شاخص های جامعه نه صرفا رشد صنعتی است، درخوزستان، بسیاری از شاخص های انسانی و اجتماعی به صورت متوازن رشد نکرده است.

او اضافه کرد: توسعه پایدار نیز به حفظ محیط زیست در کنار رشد صنعت توجه دارد و وضعیت امروز خوزستان نشانه های فراوانی از آسیب های زیست محیطی ناشی از فعالیت های صنعتی، کشاورزی و اقتصادی دارد.

هاشمی ادامه داد: بسیاری از مناطق و استان های دیگر کشور هم از محرومیت رنج می برند و چه بسا مشکلات بیشتری از خوزستان داشته باشند.

او بیان کرد: مشکل اصلی امروز کشور، متوقف شدن روند توسعه است که طی ۱۶ سال گذشته با وجود پیش بینی شدن رشد اقتصادی ۸ درصدی در چشم انداز ۲۰ ساله، رشد محقق شده کمتر از یک درصد بوده است و این میزان رشد پاسخگوی نیاز روز افزون جامعه نبوده است.

رئیس شوری اسلامی شهر تهران تاکید کرد: امروز زمان فرافکنی مشکلات، متهم کردن یکدیگر و تنزل سطح نگاه کارشناسی به مسائل جناحی گذشته است و اگر به سرعت روند بهبود در کشور، پیشرفت و رشد اقتصادی، به توسعه متعادل، متوازن و پایدار ایران منجر نشود، شاهد گسترش مشکلات خواهیم بود و امیداوریم دولت جدید بتواند روند توسعه کشور را با سرعت به مسیر پیش بینی شده در چشم انداز ۲۰ ساله برساند.

کد خبر 616570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار