با وجود درخواست کمیته بین المللی المپیک مبنی بر حضور داشتن دو حمل کننده پرچم (یک زن و یک مرد) ۳ کشور این درخواست را رعایت نکردند.

المپیک

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا با وجود درخواست کمیته بین المللی المپیک مبنی بر حضور داشتن دو حمل کننده پرچم (یک زن و یک مرد) ۳ کشور این درخواست را رعایت نکردند.

عبدالمالک مختار شناگر مرد اتیوپیایی و تمور راخیموف جودوکار مرد تاجیکستانی پرچم کشورهای خود را با وجود داشتن بانوان ورزشکار در تیم اعزامی شان به تنهایی حمل کردند. از طرف دیگر کنگو فقط ناتاچا نگوی آکامابی دونده زن را به عنوان نماینده حمل پرچم تیم مختلط خود در اختیار داشت و ورزشکار مرد در کنار او قرار نگرفت.

در ماه فوریه، IOC بیانیه‌ای صادر کرد و از کشورهای شرکت کننده خواست که در هر زمان ممکن پرچمداران زن و مرد را برای اولین بار به طور همزمان هنگام رژه داشته باشند.

سایر کشورها که فقط یک پرچمدار مرد داشتند مانند امارات متحده عربی فقط ورزشکار مرد داشتند و ورزشکار زن در کاروان رژه نداشتند.

IOC متعهد شد که پس از صحبت‌های یوشیرو موری رئیس قبلی کمیته سازماندهی توکیو ۲۰۲۰ به دلیل اظهارات جنسیتی در مورد زنان در ماه فوریه به دنبال برابری جنسیتی باشد.

کد خبر 616259

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار