خروج ۶ واگن یک قطار باربری سبب شد راه‌آهن سراسری جنوب به مرکز ایران در محدوده بلاک بیشه ـ قارون لرستان مسدود شود.

خروج قطار باربری از ریل

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، به دلیل خروج از خط ۶ واگن باری در منطقه لرستان، محور جنوب مسدود از بامداد روز جمعه یکم مردادماه مسدود و حرکت قطارها در این محور متوقف شد.

بنابراین گزارش، ماموران راه‌آهن بلافاصله به محل اعزام شده اند و هم‌اکنون در حال هدایت واگن‌ها به روی خط هستند.

روابط ‌عمومی راه‌آهن اعلام کرده است با اقدام به ‌موقع و تلاش مأموران راه‌آهن، این مسیر به زودی بازگشایی خواهد شد و همچنین اقدامات لازم برای از سرگیری سیر روان قطارها و انجام سفر مسافران به مقاصد مورد نظر در این محور پیش‌بینی و در حال انجام است.

جزئیات واژگونی

مدیرکل راه آهن جنوب نیز با بیان این که واژگونی ۶ واگن از این قطار باری در ۲۰ کیلومتری جنوب دورود واقع در استان لرستان رخ داد، گفت: در پی وقوع این حادثه، حرکت ۴ قطار مسافربری در مسیر متوقف شد.

عبدالکریم درویش‌زاده اظهار کرد: در منطقه لرستان میان ایستگاه‌های کارون به بیشه و در ۲۰ کیلومتری جنوب دورود، ساعت ۲ بامداد امروز، ۶ واگن یک قطار باری از ریل خارج شد. پس از این اتفاق ۲ قطار مسافربری شمالی که به سمت جنوب در حرکت بودند و همچنین ۲ قطار مسافربری جنوب که به سمت شمال حرکت می کردند، مجبور به توقف شدند.

مدیرکل راه آهن جنوب تصریح کرد: در تلاش هستیم تا هرچه سریع تر مسیر ریلی بازگشایی و حرکت قطارها به ویژه این قطارهای مسافربری از سر گرفته شود.

درویش زاده ادامه داد: برای آن دسته از مسافرانی که برای رسیدن به مقصد عجله دارند نیز اتوبوس تدارک دیده شده است تا با اتوبوس به حرکت خود ادامه دهند.

وی افزود: قطارهایی که امروز از اهواز حرکت خواهند کرد به موقع اعزام می شوند و مشکلی برای تردد این قطارها وجود ندارد.

درویش زاده خاطرنشان کرد: در حادثه واژگونی قطار باربری هیچ خسارت جانی نداشتیم.

کد خبر 616143

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار