موج پنجم کرونا تمام بخش‌های بیمارستانی این استان در شمال کشور را اشغال کرده و وضعیت را به سمت بحرانی شدن کشانده است.

کرونا در ایران

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه وضعیت موج پنجم همه‌گیری کرونا در استان بسیار وخیم است، گفت: هزار و ۶۳۰ بیمار مشکوک به کرونا هم‌اکنون بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.

او با اشاره به اینکه افزایش چشمگیر تعداد بیماران سبب شده است که کادر درمان بسیار خسته و آسیب‌پذیر شود، افزود: در وضعیت بهره‌برداری حداکثری از امکانات درمانی استان قرار داریم و تمام بخش‌های بیمارستانی استان درگیر ارائه خدمات به بیماران کوویدی است.

موسوی گفت: موج بزرگی از عادی‌انگاری‌ها و کاهش شدید سطح رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را در استان شاهد هستیم به طوری که پیک پنجم کرونا تمام بخش‌های بیمارستانی مازندران را اشغال کرده و وضعیت استان را به سمت بحرانی شدن کشانده است.

او تعطیلات پایان هفته و تعطیلی ۶ روزه تهران و البرز را مشکلی دوچندان برای مدیریت کرونا در استان مازندران دانست و افزود: مردم دیگر توجهی به هشدارها و توصیه‌های پزشکی و بهداشتی ندارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: موج پنجم کرونا در مازندران مانند سراسر کشور ناشی از شیوع ویروس هندی کرونا یا سویه دلتا است که سرعت سرایت بسیار بیشتری دارد و گروه‌های سنی کودک و نوجوان را نیز درگیر می‌کند.

او افزود: برای برون‌رفت از این بحران هموطنان باید در خانه بمانند چراکه خانه‌هایشان امن‌ترین مکان برای دفاع در مقابل کروناست.

کد خبر 616119

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار