مدیر کل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وقوع رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت در ساعات بعدازظهر و اوایل شب امروز (اول مرداد) در برخی از استان‌های کشور خبر داد.

رگبار - باران

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار کرد: امروز (اول مرداد) در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های هرمزگان، فارس، شمال بوشهر، جنوب کرمان، گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، شمال آذربایجان غربی رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

او افزود: همچنین روزهای شنبه (۲ مرداد) و یکشنبه (۳ مرداد) نیز در استان‌های هرمزگان، فارس، شمال بوشهر، جنوب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان، گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، شمال آذربایجان غربی و شمال آذربایجان شرقی وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از بارش پراکنده در روز دوشنبه (۴ مرداد) در برخی نقاط استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، هرمزگان، شرق و جنوب فارس و بوشهر خبر داد و گفت: سه‌شنبه (۵ مرداد) این شرایط برای اردبیل، ارتفاعات گیلان و مازندران برقرار خواهد بود.

ضیاییان ادامه داد: امروز (اول مرداد) در نوار شرقی کشور به‌ ویژه منطقه زابل و از شنبه تا اواسط هفته آینده در شمال شرق، شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور وزش باد شدید و در پاره‌ای نقاط خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود علاوه بر این از امروز تا یکشنبه (۳ مرداد) دما بین ۴ تا ۸ درجه سانتیگراد در استان اردبیل و استان‌های ساحلی دریای خزر کاهش می‌یابد و طی ۵ روز آینده نیز مناطق شرقی دریای عمان و از اواخر وقت جمعه تا یکشنبه (اول تا ۳ مرداد) دریای خزر مواج خواهد بود.

او وضعیت آب و هوایی پایتخت را طی ۳ روز آتی پیش‌بینی کرد و گفت: فردا (۲ مرداد) دمای هوای تهران بین ۴۰ تا ۲۹ درجه سانتیگراد و پس‌فردا (۳ مرداد) بین ۳۹ تا ۲۸ درجه سانتیگراد متغیر است و مانند ۲ روز گذشته صاف گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

گرم‌ترین و خنک‌ترین مرکز استان کشور

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره گرم‌ترین و خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور طی امروز و فردا (۲۸ و ۲۹ تیر) نیز اظهار کرد: اهواز با بیشینه دمای ۴۷ و ۴۸ درجه سانتیگراد و یاسوج با بیشینه دمای ۲۹ و ۲۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و خنک‌ترین مرکز استان کشور خواهند بود.

کد خبر 616108

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار