برنامه های هفته بدون پلاستیک در میادین میوه و تره باربا هدف آگاه‌سازی شهروندان در رابطه با مخاطرات استفاده از کیسه‌های پلاستیکی و مصارف جایگزین آن‌ها در مرکز تهران در حال انجام است.

هفته بدون پلاستیک

به گزارش همشهری آنلاین، شهردار منطقه ۱۱ با بیان این مطلب گفت: نهادینه سازی الگوهای فرهنگی در زمینه کاهش استفاده از کیسه های پلاستیکی در بین شهروندان ضرورت دارد. برنامه های هفته بدون پلاستیک با همکاری و مشارکت  معاونت امور اجتماعی و فرهنگی، معاونت خدمات شهری و محیط زیست با هدف تقویت احساس مسئولیت پذیری اجتماعی شهروندان نسبت به محیط زیست محل زندگی خود، آموزش شهروندان در مصرف و جایگزین کیسه های پارچه ای  به جای کیسه های پلاستیکی در محلات در حال پیگیری و اجراست.

نصراله آبادیان به در تشریح برنامه های انجام شده با توجه به استمرار در آموزش های شهروندی افزود: در این برنامه استقرار میز آموزش چهره بره چهره در میادین میوه تره بار نواب، جمالزاده و قلمستان در هفته بدون پلاستیک به منظور ایجاد تلنگر در افکار شهروندان و ترغیب آنان در جهت استفاده از کیسه های پارچه ای برای استفاده بیشتر شهروندان از این کیسه ها بر پا شد. همچنین برگزاری وبینار آموزشی و کارگاه آموزشی برای عموم شهروندان و دانش اموزان در حال برگزاری می باشد.

او همچنین با اشاره به اهمیت آموزش چهره به چهره در تغییر رفتار شهروندی در بین شهروندان  بیان کرد: آموزش چهره به چهره به دلیل ارتباط مستقیم آموزشگر با شهروند و پاسخ به سوالات احتمالی شهروندان تاثیر به سزایی در تغییر رفتار شهروندی  دارد که با نحوه برخورد آموزشگر و ایجاد اعتماد در شهروندان می توان به درک متقابل و تغییر رفتار شهروندی دست یافت.

به گفته شهردار منطقه ۱۱ آموزش چهره به چهره در سطح منطقه با موضوعات محیط زیست و پسماند ادامه دارد.  

کد خبر 615695

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار