داور ایرانی مقیم استرالیا عملا شانسی برای قضاوت در مقدماتی جام جهانی ندارد.

فغانی

به گزارش همشهری آنلاین علیرضا فغانی داور بین المللی فوتبال کشورمان در گفت و گویی رادیویی در مورد دلتنگی برای فوتبال ایران  بیان کرد: برای آدم های فوتبال ایران بله دلتنگ شدم اما برای شرایط فوتبال باید بگویم نه، اینگونه نبود. در دربی خوشبختانه احترام دوطرفه خاصی بین تیم برگزار کننده و بازیکنان تیم‌ها بود و امیدوارم در برخورد با داوران جوان تر چنین رویه ای باشد تا داوران راحت تر کار کنند.

فغانی در خصوص راه اندازی کمک داور ویدیویی در فوتبال ایران اظهار داشت: یک کمیته تشکیل شد که داود رفعتی، مرادی و ابراهیم شکوری عضو آن بودند. در نهایت دوره آموزشی در دو مقطع برای راه اندازی این سیستم برگزار شد. در مقطعی با آمدن مومنی پروسه VAR دنبال نشد اما الان باید این پروسه با حداکثر سرعت انجام شود چون مطالبات همه هواداران فوتبال است و امیدوارم اجرایی شود.

فغانی بیان کرد: در کل دنیا از VAR استقبال شده است و در یورو ۲۰۲۰ هم کارساز بود و حتی اشتباهاتی هم بود  که در دربی پایتخت این سیستم وارد می شد می توانست به من و تیم داوری ام کمک شود.

داور بین المللی فوتبال درباره کم اعتراض ترین دربی تاریخ با قضاوت او اظهار کرد: هرچه قدر تنش و درگیری کمتر باشد بازی‌های زیباتری را شاهد هستیم ولی در این دیدار متاسفانه تماشاگران نبودند. باید گفت همه درگیری ها از بازیکنان به سکو و بعد فضای مجازی کشیده می شود. این فضای مجازی روی ارکان فوتبال هم فشار می آورد.

فغانی در خصوص بازگشتش به لیگ برتر گفت: من به سهم خود گوشه ای از کار را می گیرم تا بازی ها را در ادامه مسابقات لیگ برتر قضاوت  کنم و تا بعد از اتمام لیگ ایران در کشورم هستم.

 داور بین المللی ایران به دلیل اقامت در استرالیا به نکته جالب توجهی اشاره کرد: در مقدماتی جام جهانی چون در یک گروه ایران و در گروه دیگر رقابت های نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، استرالیا قرار دارد من شانسی برای قضاوت ندارم اما امیدوارم به داوران ایرانی در این مسابقات قضاوت برسند. ما در جایی که حضور داریم عملکردمان مورد ارزیابی قرار می گیرد و غیبتم دلیل بر خط خوردن از جام جهانی نیست.

کد خبر 615032

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار