رییس پلیس فتای تهران بزرگ از برخورد با پست‌ها و محتواهای توهین‌آمیز و غیراخلاقی برخی از ورزشکاران و حامیان آنان در فضای مجازی خبر داد.

پليس فتا

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ داوود معظمی گودرزی رییس پلیس فتای تهران بزرگ به انتشار برخی پست‌ها و محتواها در شبکه‌های اجتماعی و به خصوص اینستاگرام اشاره کرد و گفت: در سال‌های اخیر فضای مجازی و به ‌ویژه شبکه اجتماعی اینستاگرام به بستری برای طرح دیدگاه‌ها و مواضع شخصی فوتبالیست‌ها، مربیان، پیشکسوتان و دیگر عوامل ورزشی از جمله مدیران، هواداران و خبرنگاران در موضوعات مختلف تبدیل ‌شده است. 

وی افزود: متاسفانه شاهد آن هستیم که در این فضا بعضا متن‌ها، تصاویر و جملاتی منتشر می‌شود که انتشار و منعکس کردن آن‌ در فضای رسانه‌ای و رسمی مغایر با اخلاق و قانون است.

سرهنگ معظمی گودرزی ادامه داد: متاسفانه برخی از اشخاص مطرح در فوتبال و سایر رشته‌های ورزشی در صفحات اجتماعی خود به این محدودیت‌ها و معذوریت‌های اخلاقی، عرفی و قانونی توجهی ندارند و آن را نادیده می‌گیرند. از این رو اقدام به انتشار محتوایی می‌کنند که حاوی توهین، تهمت و تخریب دیگران بوده و باعث تحریک جامعه و هواداران فوتبال می‌شود. متاسفانه برخی هم از این فضا برای دعوا و درگیری و شاخ و شانه کشیدن برای یکدیگر و تهدید استفاده می‌کنند.

رییس پلیس فتای تهران بزرگ با بیان اینکه پلیس فتا به این فضای آشفته ورود کرده و طبق قانون با برخی از این افراد برخورد کرده است، گفت: این روند که منطبق بر قانون است، در صورت مشاهده موارد این‌چنینی ادامه خواهد داشت. 

هشدار پلیس به چهره‌های ورزشی و هوادارانشان

وی در همین راستا به چهره‌های ورزشی و هواداران آنان توصیه کرد فعالیت خود را در چارچوب قانون انجام داده و با انتشار مطالب توهین‌آمیز و اتهام‌زنی، موجب زیر پا گذاشتن قانون و تشویش اذهان عمومی نشوند زیرا در این ‌صورت با آن‌ها مطابق قانون برخورد می‌شود.

گودرزی تاکید کرد: پلیس از هر نوع رقابت سالم ورزشی حمایت می‌کند، اما اگر افرادی بخواهند از فضای مجازی برای توهین، تخریب دیگران و تشویش اذهان عمومی استفاده کنند، قطعاً پلیس هم طبق قانون اقدام کرده و با افراد متخلف برخورد قانونی انجام می‌دهد. پیگیری این‌گونه موارد از دو جنبه صورت می‌گیرد، اول وجود شاکی خصوصی که مطابق با قانون برخورد می‌شود و دوم جنبه عمومی جرم که نماینده مدعی‌العموم طبق قانون مراحل رسیدگی به جرم را تا نتیجه‌گیری پرونده دنبال می‌کند.

همه در برابر قانون برابرند

رییس پلیس فتای پایتخت با بیان اینکه همه در برابر قانون برابر هستند، گفت: برای پلیس تفاوتی بین افراد مشهور و معروف از جمله چهره‌های ورزشی و... با دیگر شهروندان وجود ندارد و فوتبالیست، غیر فوتبالیست، معروف و غیر معروف برای پلیس تفاوتی ندارد و طبق قانون هیچ ‌فردی حق تخریب و توهین به دیگران و تشویش اذهان عمومی را ندارد که این موضوع علاوه بر فضای حقیقی، فضای مجازی را نیز شامل می‌شود.
 

کد خبر 614962

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار