رئیس باشگاه رئال‌مادرید با انتشار بیلان مالی، تلاش برای خرید امباپه و اتهام باج‌گیری خبرنگار اسپانیایی، می‌خواهد خودش را نجات دهد.

فلورنتینو پرس

به گزارش همشهری‌آنلاین، جنجال فایل‌های صوتی لو رفته از فلورنتینو پرس در رئال‌مادرید هنوز پایان نیافته. هر روز بخش تازه‌ای از صداهای ضبط شده که مربوط به ۱۵ سال قبل است از سوی الکانفیدنشال رسانه‌ای می‌شود و جنبه‌های دیگری از شخصیت مرموز رئیس باشگاه رئال‌مادرید را آشکار می‌کند. هنوز ستاره‌هایی مثل رائول، کریستیانو رونالدو، کاسیاس و دیگران که در این فایل‌ها مورد حمله پرس قرار گرفته بودند واکنشی نشان نداده‌اند. رائول حتی در جلسه تمرینی تیم کاستیا هم شرکت کرد و این تیم دوم باشگاه را تمرین داد. او سکوت کرده اما ممکن است به‌زودی به یکی از پیشنهادهایش در بوندس‌لیگا پاسخ مثبت بدهد. صداهای منتشر شده جدید مسائل خصوصی خانوادگی رائول را هم فاش کرده. پرس آن زمان به خبرنگاری به نام آبیان که صدای او را بدون اجازه ضبط می‌کرده، گفته بود رائول با زنش مشکل دارد و باید او را طلاق بدهد. در فایل‌های تازه، پای افراد دیگری هم به میان کشیده شده؛ ازجمله فیگو، گوتی و دسته کرکس‌ها. از ۵ کرکس مشهور هم‌اکنون بوتراگوئنو پستی مهم در باشگاه دارد. پرس درباره میشل و سانچیس گفته که آنها دنبال این بودند سالی ۶۰۰ هزار یورو از رئال‌مادرید بکنند. او گوتی را کم‌عقل دانسته، کسی که به زعم پرس دشمن اصلی خودش است. این اظهارنظر مربوط به سال ۲۰۱۲ و جدیدتر است. او حرف‌های بدی هم درباره فیگو زده، بدون اینکه ستاره سابق پرتغالی کار بدی در حق رئیس کرده باشد. پرس با حسرت از تیمی که آن‌موقع زیبا بازی می‌کرد و جام می‌برد یاد کرده و گفته: «ما داشتیم فوتبالی زیبا به نمایش می‌گذاشتیم تا اینکه یکی از این {...} ناگهان از فوتبال بازی کردن خسته شد. فیگو رختکن را خراب کرد (اصطلاح رکیکی در این‌باره به زبان آورده) او یک {...}است. فیگو و رائول از همه بدتر بودند، زیدان بهترین بود.»
در ادامه افشاگری‌های زنجیره‌ای، باشگاه بیانیه‌ای جدید صادر کرده و به خبرنگاری که فایل‌ها را پخش کرده تهمت باج‌گیری زده. در بیانیه باشگاه آمده: «در سال ۲۰۱۱ خوزه آنتونیو آبیان در رستوران کومبارو با نایب‌رئیس رئال‌مادرید دیدار کرده و خواسته در ازای عدم‌فاش کردن فایل‌های صوتی ضبط شده به‌صورت مخفیانه و دستکاری شده مبلغ ۱۰ میلیون یورو به او بدهد.»
واکنش مدیران رئال‌مادرید به این افتضاح جدا از بیانیه‌هایی که صادر کرده، تلاشی است که برای سرپوش گذاشتن روی فایل‌های صوتی انجام می‌دهد. یکی از این حربه‌ها برای انحراف افکار عمومی از موضوع، انتشار گزارشی مالی است که با آن نشان داده شود رئال‌مادرید برخلاف باشگاه‌های بزرگ دیگر اوضاع مالی خوبی دارد. طبق اعلام باشگاه و گزارش‌های جدید، رئال‌مادرید تنها باشگاه اروپا شد که فصل ۲۱-۲۰۲۰ را با سود ۰۰۰/۸۷۴ یورو و بدون ضرر مالی به پایان رساند. باشگاه اعلام کرد که بدهی خالص از ۲۵۰میلیون یورو در پایان فصل ۲۰-۲۰۱۹ به ۴۶میلیون یورو در پایان فصل کاهش یافته است. همچنین باشگاه اعلام کرد بودجه تیم برای نقل و انتقالات در ‌ماه آگوست ۱۲۲میلیون یورو خواهد بود. رسانه‌های نزدیک به رئال‌مادرید مقایسه‌ای هم ترتیب داده‌اند با پاری‌سن‌ژرمن که سوگلی یوفاست. پاریسی‌ها ۲۰۴ میلیون یورو بدهی دارند و به‌تازگی ۱۱۴ میلیون دیگر هم در فصل نقل‌وانتقالات هزینه کرده‌اند.
فروش واران به منچستریونایتد هم می‌تواند مردم را برای مدتی سرگرم کند. احتمال دارد از این انتقال ۶۰ میلیون یورو گیر باشگاه مادریدی بیاید. خبرنگاران نزدیک به پرس دستاوردهای او را پررنگ کرده‌اند و در یادداشت‌ها و توییت‌هایشان می‌نویسند که رئال پیش از آمدن فلورنتینو در حال ورشکستگی بوده، او به خزانه پول تزریق کرده، ستاره‌های بزرگ خریده، تیم کهکشانی ساخته، ورزشگاه سانتیاگو برنابئو را بازسازی کرده و شهرک والدبباس را برای تیم‌های مختلف باشگاه ساخته و... اما هیچ‌کدام از اینها نمی‌تواند روی رسوایی اخیر سرپوش بگذارد. تنها چیزی که می‌تواند هواداران را آرام کند و بخشی از محبوبیت و مقبولیت از دست رفته پرس را به او برگرداند، خرید یک ستاره کهکشانی از میان امباپه و هالند و ترجیحا هالند است. ستاره فرانسوی که یوروی ناموفقی را پشت‌سر گذاشته، برای بار هزارم پیشنهاد تمدید قرارداد با پاری‌سن‌ژرمن را رد کرده. او تنها یک فصل دیگر قرارداد دارد و پس از آن می‌تواند بدون آنکه یک سنت به باشگاه پاریسی برسد، از این تیم جدا شود. پرس الان باید هر چه در توان دارد بگذارد تا با خرید ستاره‌ای مثل او خودش را از زیر بار این فشار کشنده خلاص کند.

کد خبر 614834

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار