سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد فعلا نیازی به تزریق دوز سوم واکسن کرونا نیست و اولویت اصلی باید واکسینه کردن افرادی باشد که هنوز یک دوز هم دریافت نکرده‌اند.

واکسن کرونا - واکسیناسیون

به گزارش همشهری آنلاین، فارس به نقل از سی‌جی‌تی‌ان نوشت: تدروس ادهانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت در یک جلسه مطبوعاتی گفت: اختلاف آمار واکسیناسیون بین کشورهای جهان فاحش است. او از تولیدکنندگان دارو خواست که به جای لابی کردن با کشورهای ثروتمند، استفاده از واکسن کووید۱۹ خود را در کشورهای فقیر در اولویت قرار دهند.

مقامات ارشد سازمان جهانی بهداشت (WHO) خواستار تقسیم واکسن کووید ۱۹ با کشورهای فقیر شده اند و تأکید کرده اند که کشورهای ثروتمند از تزریق دوز تقویت‌کننده (دوز سوم یا دوز یادآور) انصراف دهند.

سازمان جهانی بهداشت همچنین گفت: شواهد کافی برای اثبات ضرورت دوز سوم واکسن کووید ۱۹ وجود ندارد.

این ادعا در حالی است که شرکت‌های دارویی به دنبال مجوز برای دوزهای سوم هستند تا در برخی از کشورهای غربی از جمله ایالات متحده، به عنوان تقویت‌کننده استفاده شود.

رئیس سازمان جهانی بهداشت ادامه داد: ما در حال حاضر آگاهانه دست به انتخاباتی می‌زنیم تا از نیازمندان محافظت نکنیم. درحالی‌که اولویت اصلی باید واکسینه کردن افرادی باشد که هنوز یک دوز هم دریافت نکرده‌اند.

ادهانوم با اشاره به ابتکار عمل سازمان ملل متحد برای توزیع واکسن در سطح جهان، از فایزر و مدرنا خواست تا برای تهیه کواکس و اختصاص واکسن به کشورهای کم‌درآمد تلاش کنند.

رئیس سازمان جهانی بهداشت با بیان اینکه پس از ۱۰ هفته کاهش مرگ ویروس کرونا در جهان، مرگ بر اثر همه‌گیری دوباره شروع به صعود کرده، خاطرنشان کرد: همه‌گیری دلتا فاجعه به بار می‌آورد.

کد خبر 614732

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار