معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران با اشاره به افزایش بستری‌های ناشی از کرونا در تهران، گفت: ویروسِ در گردش در تهران عمدتا ویروس کرونای دلتا یا همان واریانت هندی است.

بیمار کرونایی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر نادر توکلی معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در تهران، گفت: در حال حاضر میزان بستری‌های ناشی از ابتلا به کرونا در استان تهران بالا رفته و به طور کلی اکنون در کل استان تهران نزدیک ۶۷۰۰ بیمار بستری هستند. همچنین روزانه حدود ۱۵۰۰ بستری جدید در تهران داریم.

وی با بیان اینکه تعداد بیماران سرپایی هم بسیار بالا رفته است، گفت: طبق آخرین آمارها در روز گذشته حدود ۸۶۰۰ بیمار سرپایی و ۱۳۰۰ بیمار بستری جدید داشته‌ایم که در حال حاضر ۶۷۰۰ بیمار بستری در بیمارستان‌های استان تهران داریم.

معاون درمان ستاد مقابله در استان تهران ادامه داد: آی سی یوها هم طبیعتا در این شرایط پر است، اما طبیعتا با جایجایی‌ها یا باز کردن آی سی یو های جدید مدیریت می‌کنیم.

او افزود: در کل ما با تمام بیمارستان‌های استان تهران جلسات آمادگی را برگزار کردیم و بیمارستان‌ها اعلام آمادگی کردند تا ظرفیت تخت‌هایشان را افزایش دهند.

برقراری طرح بستری موقت در کلینیک‌های تخصصی

توکلی ادامه داد: در عین حال بحث بستری موقت و درمان بیماران در کلینیک‌های تخصصی به این صورت است که بیمارانی که خیلی بدحال نیستند، مراجعه و داروهایشان را دریافت کنند و مجددا به خانه بازگردند، همچنان فعال است.

توکلی درباره ویروس در گردش در استان تهران، گفت: ویروس در گردش در تهران عمدتا ویروس کرونای دلتا یا همان واریانت هندی است. بنابراین بر اساس چیزی که در حال حاضر می‌بینیم، ویروس غالب در تهران، ویروس دلتا است.

تهران هنوز آرایش شهر قرمز به خود نگرفته است

توکلی درباره وضعیت رعایت پروتکل‌ها در تهران و اینکه آیا تهران آرایش شهر قرمز را دارد یا خیر، گفت: متاسفانه تهران هنوز آرایش شهر قرمز را به خود نگرفته است. در حال حاضر در تهران میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی حدود ۷۰ درصد است.

معاون درمان ستاد مقابله در استان تهران گفت: البته در حال حاضر خوشبختانه ساعت کار اداری کاهش یافته و از ۷ صبح تا ۱۳:۳۰ بعد از ظهر است که مقداری کمک می‌کند. دورکاری‌ها هم وجود دارد و یک‌سوم پرسنل در اداراتی که کار خدماتی واجب ندارند، سرکار حضور می‌یابند. این‌ها اتفاق افتاده و امیدواریم شرایط به تدریج بهتر شود.  

وی تاکید کرد: مردم تا حد ممکن باید پروتکل‌ها را رعایت کنند تا به کرونا مبتلا نشوند. تا زمانی هم که واکسیناسیون کامل نشود، اقدام دیگری نمی‌توان انجام داد.

توکلی درباره مشکلات قطع برق در بیمارستان‌ها نیز گفت: خوشبختانه مشکل مربوط به قطعی برق در بیمارستان‌ها بسیار کم شده و تجهیزات و برق اضطراری بیمارستان‌ها مناسب است و در عین حال تجهیزات حساس‌شان هم UPS دارد.

فعالیت سامانه اعلام بیمارستان‌های با تخت خالی

توکلی در ادامه درباره وضعیت سامانه ۶۰۷۰ که در پیک چهارم کرونا برای اعلام بیمارستان‌های با تخت خالی راه‌اندازی شده بود، گفت: سامانه ۶۰۷۰ هنوز فعال است و مردم می‌توانند برای اطلاع از بیمارستان‌هایی که تخت خالی دارند، با آن تماس گیرند.

این مسئول گفت: این سامانه روزانه بالغ بر ۱۵۰ تماس دارد و همه را پاسخ می‌دهد تا مشکلی ایجاد نشود. مردم اگر مشکلی در بستری داشتند، می‌توانند با این سامانه تماس بگیرند.

کد خبر 613770

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار