شایعاتی درباره نقش شرکت ملی حفاری ایران در انفجار اخیر منطقه نفتی چشمه خوش که منجر به کشته شدن ۳ نفر شد، مطرح است.

انفجار

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران در مورد شایعات مطرح شده در فضای مجازی درباره حادثه اخیر انفجار لانچر در حین عملیات توپک‌رانی در خط لوله ۲۰ اینچ انتقال نفت چشمه‌خوش به اهواز افزود: شرکت ملی حفاری ایران در عملیات توپک رانی در موقعیت عملیاتی چشمه خوش نقشی نداشته است و تنها بر اساس اعلام نیاز  شرکت نفت مناطق مرکزی (شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب) از ملی حفاری، نسبت به تامین کمپرسور هوا اقدام کرده است.

جهانبخش راهداری افزود: شرکت ملی حفاری ایران به طور کلی در زمینه خدمات فنی و تخصصی مرتبط با حفاری چاه‌های نفت و گاز فعالیت می‌کند.

راهداری تاکید کرد: شرکت ملی حفاری یک بخش تخصصی تحت عنوان حفاری با هوا دارد که به همین دلیل، شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب از ما درخواست کمپرسور هوا را کرد، ملی حفاری نیز کمپرسورهای مورد نیاز آن شرکت را به همراه متخصصان و کارشناس مربوط، تامین و به منطقه عملیاتی اعزام کرد.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران همچنین اظهار کرد: عملیات توپک رانی با برنامه ریزی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب انجام شده است.

وی با تاکید بر این که هم اکنون گروه‌های تخصصی کارشناسی در حال بررسی دلایل بروز حادثه هستند، گفت: نباید هیچ پیش داوری صورت بگیرد تا واحدهای فنی و تخصصی و سایر واحدهای مرتبط که در منطقه حضور دارند، ابعاد حادثه را بررسی و گزارش کنند. قطعا نظرات کارشناسی این گروه به طور شفاف منعکس خواهد شد.

 اخیرا در فضای مجازی شایعاتی مبنی بر این که عملیات توپک رانی یک عملیات تخصصی تحت الارضی است و شرکت ملی حفاری ایران صلاحیت حضور در این کار را نداشته، مطرح شده است که شرکت ملی حفاری نیز نقش خود در عملیات توپک رانی در موقعیت عملیاتی چشمه خوش را تکذیب ‌می‌کند.

علت انفجار منطقه نفتی چشمه خوش چه بود؟

حادثه انفجار لانچر در حین عملیات توپک‌رانی در خط لوله ۲۰ اینچ انتقال نفت چشمه‌خوش به اهواز، روز سه شنبه ۱۵ تیرماه رخ داد که در این حادثه، سه نفر از کارکنان صنعت نفت کشور جان خود را از دست دادند و چهار نفر دیگر نیز مصدوم شدند.

کد خبر 613337

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار