نخست‌وزیر پاکستان، در گفت‌وگوی تلفنی با آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، ضمن تبریک انتخاب وی از جانب ملت ایران، ابراز امیدواری کرد به‌زودی امکان ملاقات حضوری با رئیس جمهور منتخب ایران فراهم شود.

رئیسی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس، عمران احمدخان نیازی، نخست‌وزیر پاکستان در گفت‌وگوی تلفنی با دکتر سیدابراهیم رئیسی ضمن تبریک انتخاب وی افزود: شرح حال زندگی شما را مطالعه کردم و متوجه شدم شما یک عالم برجسته هستید. 

عمران‌خان با اشاره به موضوعات مشترک فی‌مابین گفت: ما نگران وضعیت افغانستان و درگیر شدن این کشور در جنگ طولانی‌مدت هستیم. 

وی بهترین راه‌حل برای افغانستان را راه حل سیاسی دانست و البته دستیابی به آن را در شرایط کنونی دشوار قلمداد کرد. 

نخست وزیر پاکستان ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک با رئیس جمهور منتخب ایران ملاقات کرده و درباره موضوعات مختلف از جمله فرصت‌ها و نگرانی‌های مشترک گفت‌وگو کند.

در این گفت‌وگوی تلفنی آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی نیز ضمن ابراز تشکر از تماس تلفنی و پیام تبریک ملت و دولت پاکستان، پیوندهای درهم‌تنیده دو ملت و ظرفیت‌های گسترده و متنوع دو کشور را بستر مناسبی برای ارتقای همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف عنوان کرد.

رئیسی، توفیقات دولت دوست و ملت برادر پاکستان را توفیقات دولت و ملت ایران دانسته و افزود: «اعتماد متقابل» و «اتکای هم‌افزا» میان کشورهای منطقه، دو رکن اصلی ثبات و پایداری «مناسبات همسایگی» است.

رئیس جمهور منتخب گفت: در دیپلماسی اقتصادی دولت جدید به همه ظرفیت‌های اقتصادی همسایگان به عنوان فرصت‌های ارزشمند همکاری  نگریسته می‌شود و به همین جهت هیچ ظرفیت اقتصادی مورد غفلت قرار نمی‌گیرد.

آیت الله رئیسی نیل به «امنیت پایدار» را صرفا از طریق مشارکت کشورهای منطقه عملی دانسته و بیان کرد: تجربه نشان داده که بیگانگان به بهانه ایجاد امنیت بذر ناامنی را کاشته و عدم ثبات را نهادینه می‌کنند.

رییس جمهور منتخب فلسطین را رمز همگرایی جهان اسلام عنوان کرده و دفاع مؤثر و مستمر از ملت مظلوم فلسطین را ضامن »پایداری امنیت منطقه‌ای« دانست. 

آیت الله رئیسی همچنین با ابراز نگرانی از وضعیت افغانستان گفت: امنیت افغانستان برای ما مهم است و  این امنیت باید توسط افغانستانی ها برقرار شود.

کد خبر 612177

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار