بازنشستگان کارگری از امروز می‌توانند برای دریافت وام ۷ میلیون تومانی ثبت‌نام کنند.

حقوق بازنشستگان

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایلنا، ثبت‌نام وام قرض‌الحسنه مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی از امروز شنبه (۱۴۰۰/۰۴/۱۲) به صورت غیرحضوری آغاز می‌شود.

پیگیری‌ها حاکی از این است که دستورالعمل تخصیص وام از سوی مدیرعامل بانک رفاه داده شده و شروع ثبت‌نام منتظر دستور مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی است.

بنا بر اعلام‌ها، بازنشستگان برای ثبت‌نام باید به سامانه پرداخت وام مستمری‌بگیران مراجعه کنند که توسط کانون‌های بازنشستگی فعال شده و نیازی به مراجعه حضوری نیست.

در خصوص نحوه ثبت‌نام کانون بازنشستگان شهر تهران برای ثبت‌نام وام اعضای خود سامانه vaam.kabta.ir را معرفی کرده و متقاضیان برای نام‌نویسی باید اطلاعات خود را در این سامانه وارد کنند. اما این سامانه در حال حاضر فعال نیست و به زودی فعال می‌شود.

چه کسانی در اولویت دریافت وام هستند؟

اولویت دریافت وام ۷ میلیونی بازنشستگان با کسانی است که تاکنون وامی دریافت نکرده‌اند و آن دسته از مستمری‌بگیرانی که وام دریافت کرده و در حال پرداخت اقساط آن هستند، نمی‌توانند تقاضای مجدد دریافت وام داشته باشند. 

همچنین بیماران خاص و صعب‌العلاج و همچنین افرادی که فرزندان آنها در شرف ازدواج هستند یا در حال جابه‌جایی مسکن جهت اجاره‌نشینی با ارائه مدرک معتبر هستند، در اولویت پرداخت قرار دارند.
 

کد خبر 611758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار