پنج زن و سه مرد از هفت ملیت و پنج قاره جهان همکاران اسپایک لی، سینماگر نامدار و رنگین‌پوست آمریکایی در هیات داوران بخش مسابقه رسمی هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم کن هستند.

هيات داوران جشنواره كن 2021

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از هالیوود ریپورتر، ۹ داور از چهار گوشه جهان از چند روز دیگر فعالیت خود را برای دیدن ۲۴ فیلم حاضر در بخش مسابقه جشنواره کن ۲۰۲۱ آغاز و پس از حدود ۱۰ روز آرای خود را برای انتخاب برنده نخل طلایی بهترین فیلم و دیگر جوایز کن هفتاد و چهارم اعلام می‌کنند. امسال نخستین بار است یک چهره سیاهپوست ریاست هیات داوران را بر عهده دارد و البته حضور پنج زن هم در جمع داوران یک رویداد تاریخی است.

متی دیوپ سینماگر آفریقایی سنگالی، طاهر رحیم بازیگر فرانسوی، مگی جیلنهال بازیگر و کارگردان آمریکایی، مایلین فارمر خواننده و آهنگساز فرانسوی کانادایی، جسیکا هاسنر نویسنده و فیلمساز اتریشی، ملانی لورن بازیگر و کارگردان فرانسوی، کلبر مندونسا فیلیو کارگردان برزیلی و سونگ کانگ-هو بازیگر فیلم فیلم برنده اسکار «انگل» همکاران اسپایک لی در هیات داوران جشنواره کن امسال هستند.

در ۷۳ دوره گذشته جشنواره فیلم کن فقط یک بار جایزه نخل طلایی بهترین فیلم به یک سینماگر زن رسید و آن در ۱۹۹۳ و «پیانو» جین کمپیون بود. با توجه به حضور پنج زن در ترکیب هیات داوران کن ۲۰۲۱، شاید امسال هم جایزه اصلی کن به یک زن برسد. اصغر فرهادی با «قهرمان» یکی از ۲۴ سینماگر حاضر در بخش مسابقه رسمی است.

کد خبر 609989

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار