۵۵ قانونگذار آمریکایی با ارائه یک طرح قانونی خواستار اعمال تحریم علیه سازمان‌ها، اشخاص و دولت‌های حامی جنبش مقاومت فلسطین، حماس شده‌اند.

کنگره

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس، ده‌ها قانونگذار مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را ارائه کرده‌اند که خواستار در نظر گرفتن تحریم‌های مالی برای اشخاص، سازمان‌ها و دولت‌هایی است که به حماس کمک‌رسانی می‌کنند.

این طرح که ۵۵ قانونگذار از هر دو حزب آمریکا آن را ارائه کرده‌اند خواستار «اعمال تحریم‌های مالی علیه اشخاص، سازمان‌ها و دولت‌های خارجی است که به حماس، جهاد اسلامی فلسطین یا وابستگان آنها کمک‌رسانی می‌کنند.»

چنانچه این طرح در هر دو شاخه قانونگذاری کنگره به تصویب رسیده و پس از امضای رئیس‌جمهور آمریکا به قانون تبدیل شود، قوه مجریه را ملزم به ارائه گزارشی به کنگره برای شناسایی اشخاص، سازمان‌ها یا حامی حماس، جهاد اسلامی فلسطین یا وابستگان آنها می‌کند.

«جاش گاتمیر» و «برایان ماست»، قانونگذاران ایالت‌های نیوجرسی و فلوریدا این طرح را معرفی کرده‌اند. گاتمیر در بیانیه‌ای گفت: «اهمیت حیاتی دارد که ایالات متحده و متحدانمان به منزوی کردن گروه‌های تروریستی مانند حماس و جهاد اسلامی از طریق قطع منابع مالی آنها ادامه دهند.»

چنانچه این طرح به قانون تبدیل شود رئیس‌جمهور آمریکا می‌تواند کمک‌های دولت این کشور به هر دولت یا سازمانی که به حماس و سازمان جهاد اسلامی کمک رسانده‌اند قطع کند.

کد خبر 609950

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار