با وجود اعلام نزدیکی توافق برجام و رفع تحریم‌ها بازار سکه و طلا در هفته گذشته واکنش معناداری به این خبر نشان نداد و شاهد کاهش قابل توجهی در قیمت‌ها نبودیم. آیا آرامشی که در بازار احساس می‌شود همان آرامش قبل از طوفان است؟

طلافروشی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، با وجود نزدیک شدن به پایان مذاکرات وین و نهایی شدن برجام تاکنون بازار سکه و طلا واکنش معناداری به این موضوع نشان نداده است.

محمد کشتی آرای، نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران علت این موضوع را در عینیت‌گرایی بازار می‌داند. وی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا ضمن اشاره به اهمیت این موضوع در بازار اظهار داشت: چندین ماه است که موضوع مذاکرات بازگشت آمریکا به برجام در جریان است و در یکی دو ماه اخیر نیز بارها خبر نزدیک شدن طرف‌های مذاکره به توافق را شنیده‌ایم، اما بازار تنها زمانی واکنش واقعی به این موضوع نشان خواهد داد که هم به صورت عینی و در عمل توافق را مشاهده کرده و هم برداشته شدن تحریم‌ها را ببیند. اگر تحریم‌ها برداشته و ارز وارد کشور شود و همچنین مراودات بانکی بین المللی بدون مانع به جریان بیفتد، آن وقت می‌توان انتظار واکنشی معنادار از بازار طلا و سکه داشت.

وی به کاهش قیمت‌ها در اوایل روز چهارشنبه نیز اشاره کرد و گفت: نمی‌توان اسم آن را کاهش گذاشت. این امر بیشتر جزو نوسانات معمول بازار است.

کشتی‌آرای ادامه داد: به طور کلی در هفته گذشته اوضاع بازار آرام بوده است. از روز یکشنبه داد و ستدها کمی افزایش یافت اما قیمت‌ها در محدوده خاصی قرار داشت و نوسانی جزئی را تجربه کرد.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران به حباب سکه نیز اشاره کرد و عنوان داشت: روز سه شنبه حباب سکه تا ۲۳۰ هزار تومان هم بالا رفت، اما چهارشنبه به ۲۰۰ هزار تومان رسید. البته روز یکشنبه حباب سکه در مقطعی از روز تا ۳۰۰ هزار تومان هم افزایش یافت ولی سپس کاهش پیدا کرد. به طور کلی هفته گذشته وضعیت بازار طلا و سکه به نسبت آرام بود و افزایش و کاهش ها در حد یک نوسان جزئی و معمولی بوده است.

کد خبر 609847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار