فردا پرسپولیس روی چمن راه‌راه رفسنجان به‌دنبال صدرنشینی است و قعرنشین‌ها هم دوئل‌های ۶ امتیازی برگزار می‌کنند.

پرسپولیس

به گزارش همشهری‌آنلاین، هفته بیست‌وچهارم از لیگ برتر فوتبال ایران، فردا جمعه آغاز می‌شود. لیگ بیستم بعد از مدتی وقفه که به‌دلیل بازی‌های تیم‌ملی پیش آمد از دوشنبه هفته قبل با انجام ۲ بازی عقب‌افتاده از سر گرفته شد و بعد از آنکه تعداد بازی تیم‌ها بالاخره روی عدد ۲۳ مساوی شد، حالا برای آغاز هفته بیست‌وچهارم آماده است. ۵ بازی از این هفته فردا (جمعه) انجام می‌شود که بازی استقلال و پرسپولیس با حریفان خود هم جزو همین بازی‌هاست. ۳ بازی باقیمانده روزهای شنبه و یکشنبه برگزار می‌شوند که مهم‌ترین آنها مصاف سپاهان صدرنشین با فولاد خوزستان خواهد بود. فردا استقلال با گل‌گهر بازی می‌کند که در مطلبی جداگانه به آن پرداخته شده و پرسپولیس هم در رفسنجان به مصاف تیم مس می‌رود.

مس رفسنجان – پرسپولیس

در رقابت میلی‌متری میان پرسپولیس و سپاهان که با امتیاز مساوی و اختلافی ناچیز در تفاضل گل همچنان ادامه دارد، پرسپولیس این هفته بازی نسبتا آسان‌تری در پیش دارد. در هفته‌ای که سپاهان باید به زمین فولاد برود، بازی پرسپولیس در رفسنجان بازی ساده‌تری نسبت به رقیب اصفهانی به‌نظر می‌رسد. مس رفسنجان البته تیم منظم و سختکوشی است و بازی روی چمن مصنوعی عجیبی که این تیم در ورزشگاه خانگی‌اش دارد، بازی چندان ساده‌ای برای تیم‌های رقیب نبوده است. ولی با این حال اغلب تیم‌های بالای جدول از این زمین با ۳ امتیاز خارج شده‌اند. سپاهان در همین زمین ۲-۱ پیروز شده و گل‌گهر و آلومینیوم هم با ۳ امتیاز از رفسنجان برگشته‌اند. یعنی از جمع ۵ تیم بالای جدول فقط استقلال نتوانسته در رفسنجان پیروز شود و پرسپولیس نمی‌خواهد دومین تیم این لیست باشد. مشکل پرسپولیس در این بازی غیبت وحید امیری، کامیابی‌نیا و نعمتی است که همچنان مشکل مصدومیت دارند. پرسپولیس ۲ بازی اخیرش را در لیگ برده و مس هر ۳ بازی اخیرش را باخته است.

ماشین‌سازی – نساجی

حکمی که کمیته انضباطی برای بازی پیکان و سایپا صادر کرد، رقابت در پایین جدول را سخت‌تر و حساس‌تر کرده است. با ۳ امتیازی که به سایپا اهدا شد، نساجی و ذوب‌آهن خطر سقوط را خیلی بیشتر از قبل حس می‌کنند و طبیعتا نساجی برای کسب هر ۳ امتیاز به تبریز می‌رود. سقوط ماشین‌سازی تقریبا قطعی است اما نساجی که با ساکت الهامی ۴ بازی از ۶ بازی‌اش را برده و از ۲ بازی اخیرش ۶ امتیاز کامل گرفته به پیروزی در زمین قعرنشین امید زیادی دارد.

ذوب‌آهن – آلومینیوم اراک

مجتبی حسینی که در نیم‌فصل به ذوب‌آهن آمده میانگین امتیازگیری این تیم را از ۰.۷۳ به ۱.۲۵ امتیاز در هر بازی رسانده است. اما این میزان از تحول مثبت هم هنوز برای حفظ ذوب‌آهن در لیگ کافی نبوده و تیم اصفهانی همچنان در رتبه پانزدهم قرار دارد. ذوب‌آهن یکی از ۵ تیمی است که در همه ادوار لیگ برتر حضور داشته و هرگز سقوط نکرده است. برای حفظ این رکورد، بردن بازی‌های خانگی باقیمانده اهمیت زیادی خواهد داشت؛ حتی اگر حریف، آلومینیوم باشد که در ۱۴ بازی اخیرش فقط یک‌بار باخته است.

نفت آبادان – سایپا

هیچ تیمی به اندازه نفت آبادان دلش برای پیروزی در لیگ برتر تنگ نشده است. تیمی که در پایان هفته یازدهم روی پله دوم جدول بود و ۲ امتیاز بیشتر از سپاهان داشت، از همان هفته دیگر رنگ پیروزی را ندیده و حالا از آخر پنجم است. آبادان از ۱۱ بازی ۲۱ امتیاز داشت اما از ۱۲ بازی بعدی فقط ۵ امتیاز گرفت و حالا فقط ۵ امتیاز با نقطه سقوط فاصله دارد. حریف امروز برزیلی‌های بحران‌زده، سایپاست که اگرچه یک‌امتیاز کمتر از میزبان دارد اما از ۲ بازی اخیرش ۶ امتیاز گرفته است.

کد خبر 609821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار