مدیر رادیو پیام و رادیو آوا از راه‌اندازی پویش «خانواده من» سخن گفت.

رادیو آوا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، شهرام ملازاده مدیر شبکه رادیویی پیام و رادیو آوا درباره پویش جدیدی که در این شبکه‌های رادیویی در حوزه جمعیت راه اندازی شده است گفت: تاریخچه تحولات جمعیت ایران فراز و نشیب‌های زیادی طی کرده است خطر بحران و تحولات جمعیت در ایران بسیار بلندتر از گذشته به صدا درآمده است ولی متأسفانه سال‌ها است که علیرغم تأکیدات رهبر معظم انقلاب هیچ مسئول و نهادی در کشور به این خطر بزرگ توجه جدی نمی‌کند.

ملازاده افزود: با توجه به اینکه رابطه جمعیت و امنیت ملی به‌عنوان یک رابطه دوسویه و متقابل است اما تغییرات جمعیتی نقش بسیار مؤثرتری در مسائل امنیتی دارد. تغییرات جمعیتی با تأثیرگذاری بر مسائل فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی کشورها، تأثیر تعیین‌کننده‌ای بر امنیت ملی دارد. مردم ثروت واقعی هر کشوری را تشکیل می‌دهد و جمعیت همواره به عنوان یکی از اصلی‌ترین مؤلفه‌های قدرت دولت‌ها به شمار می‌رود.

مدیر رادیو پیام و آوا عنوان کرد: تغییر نوع نگرش خانواده‌ها نسبت به فرزند و فرزندآوری و برنامه‌ریزی برای این مورد و فرهنگ‌سازی به منظور تغییر سبک زندگی، از جمله برنامه‌های ضروری است که باید مورد توجه مسئولان جامعه، به ویژه متولیان فرهنگی و جمعیتی کشور قرار گیرد.

ملازاده در خصوص نقش رسانه در تحکیم بنیان خانواده و فرزندآوری گفت: رسانه‌ها نقش بسیار تأثیرگذاری در این عرصه دارند بویژه رسانه‌های تصویری می‌توانند با تولید برنامه‌ها، سریال‌ها و… به شکل متنوع و جذاب نقش و اهمیت خانه و خانواده را بویژه خانواده‌های پر جمعیت و موفق را به تصویر کشیده و خط بطلانی بر شعار و سیاست فرزند کمتر، زندگی بهتر بکشند.

وی افزود: البته نقش سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی مسئول در این حوزه را نباید نادیده گرفت سازمان‌های مربوطه باید همراهی و حمایت‌های لازم را برای تشکیل خانواده و فرزندآوری برای خانواده‌ها داشته باشند.

ملازاده با اشاره به پویش «خانواده من» تصریح کرد: رادیو پیام و آوا در راستای رسالت رسانه‌ای خویش با در نظر گرفتن اهمیت و جایگاه خانه و خانواده در تابستان ۱۴۰۰ با راه اندازی پویش «خانواده من» در نظر دارد با پخش تصاویر خانواده‌های ایرانی پرجمعیت و با نشاط علاوه بر ترغیب جوانان به تشکیل خانواده با انتقال حس نشاط و شادابی خانواده‌های پرجمعیت، فرزندآوری و تربیت فرزندان صالح و نقش فرزندان در تحکیم بنیان خانواده را به تصویر بکشد.

مخاطبان این شبکه‌های رادیویی در سراسر کشور برای تعامل و غنا بخشیدن به این پویش می‌توانند با ارسال تصاویر خانوادگی، تصویر نوزادان و کودکانشان به همراه عکس و مشخصات کامل از طریق درگاه‌های ارتباطی شبکه رادیویی پیام و آوا ارسال و در رادیو نمای پیام و آوا تصاویرشان را مشاهده کنند. مردم می‌توانند ویدئوهای خود با موضوع پویش را در شبکه‌های اجتماعی به شماره ۰۹۱۰۸۹۸۲۰۱ ارسال کنند.

کد خبر 609758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار