رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بر انجام همکاری کامل و پشتیبانی ستادهای مدیریت بحران مناطق ۲۲ گانه در اجرای هر چه بهتر طرح واکسیناسیون کرونا تاکید کرد.

واکسیناسیون - سالمندان - واکسن کرونا

به گزارش همشهری آنلاین، رضا کرمی محمدی در جلسه ادواری شورای دبیران ستادهای مدیریت بحران مناطق از آنها خواست کماکان با هماهنگی ستاد ملی کرونا و سازمان مدیریت بحران شهر تهران به انجام همکاری کامل و پشتیبانی از اجرای طرح واکسیناسیون کرونا ادامه دهند.

کرمی محمدی همچنین از دبیران مناطق پهنه جنوبی پایتخت به‌دلیل اقدامات مؤثر جهت اطفاء حریق پالایشگاه تهران قدردانی کرد.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه یکی از کارکردهای پایگاه های پشتیبانی مدیریت بحران فراهم ساختن امکان استقرار خانه های دوام و ایمنی، عوامل جمعیت هلال احمر، کارشناسان نواحی و نیز ذخیره تجهیزات سبک امداد و نجات است بر فعال سازی اتاق کارشناسان نواحی و مراکز دوام در تمام پایگاه ها و پیگیری استقرار سازمان های امدادی در پایگاه ها تاکید کرد.

کرمی محمدی در ادامه بر لزوم عملیاتی نمودن سامانه فرماندهی یکپارچه حوادث در ستادهای مدیریت بحران با مشارکت جدی دبیران مناطق، اجرای جدی و منظم طرح نت (نگهداری و تعمیر تجهیزات امداد و نجات پایگاه ها) در مناطق و برگزاری جلسات شورای مشورتی دوام با بهره گیری از مشارکت شهروندان عضو گروه های داوطلب واکنش اضطراری محله (دوام) تاکید کرد.

در این نشست همچنین مقرر شد سالن فرماندهی ستاد های مدیریت بحران مناطق با بهره گیری از اعتبارات شهرداری مناطق راه اندازی و تجهیز شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، اسماعیل سلیمی معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیر عامل نیز در این نشست با اشاره به نقش مهم استان های معین تهران بعنوان اصلی ترین واحدهای کمکی در امر امداد رسانی در زمان بحران افزود: برای هر یک از استان های مذکور پایگاهی برای ذخیره تجهیزات و محلی برای استقرار گروه های اعزامی در نظر گرفته شده است و جلسات مشترک به منظور آمادگی جهت اجرای مانور استان های معین برگزار می شود.

کد خبر 609717

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار