نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه عملکرد مدیریت شهری پنجم با توجه به مشکلات موجود،ممتاز بوده است به عملکرد این دوره نمره ۱۷ داد.

امینی

به گزارش همشهری آنلاین، سید ابراهیم امینی در پایان سیصد و چهارمین جلسه در جمع خبرنگاران در خصوص تاریخ شروع به کار شورای ششم گفت: شورای پنجم از اول شهریور سال ۹۶ شروع به کار کرد ولی قانون اصلاحیه شوراها و انتخاب شهرداران  که تصویب شد پیش بینی کرده از ۱۴ مرداد هر دوره شروع به کار کند لذا طبق این قانون ۱۳ مرداد ماه پایان دوره پنجم است.

وی در خصوص انتخابات شوراها گفت: شهروندان هر دوره اعضای شورا را انتخاب می کنند و من هم ابتدا به اعضای منتخب تبریک گفتم و امیدوارم در اداره شهر و رفاه شهروندان موفق و موید باشند.

امینی در ادامه افزود: اما دل نگرانی که مطرح بود بحث  آرای باطله است که در برخی کلان شهر ها اول بود و در تهران آرای باطله بیشتر از رای چندین نفر لیست منتخب بود در حالی که در دوره پنجم نفر اول لیست نزدیک دو میلیون رای آورد و اختلاف آرای بین نفر اول این دوره با دوره ششم بیانگر شکاف بین مردم و متصدیان است.

امینی افزود: من اعتقادم این است تلاش کنیم که این شکاف بین مردم و متصدیان امور کمتر شود، مردم اگر دل نگرانی دارند این دلنگرانی برطرف شود تا در دوره های آینده شاهد حضور پر شور تر مردم باشیم تا به هیچ بهانه ای با صندوق رای قهر نکنند.

امینی در ادامه و در پاسخ به این سوال که شورای پنجم را چگونه تحویل منتخبان ششم خواهند داد، اظهار کرد: من فکر می کنم ریل گذاری های بسیار خوبی انجام شده  علی رغم مشکلاتی که از نظر منابع مالی با آن مواجه بودیم  و این مشکلات در تاریخ بلدیه بی سابقه بوده نظیر کرونا و تحریم و نیز سیاست هایی که شورای پنجم داشت مانند شهر نفروشی و لغو مصوبه برج باغ به کاهش درآمد شهرداری منتهی می شد ولی تلاش هایی شد که جلوی شهر فروشی گرفته شود.

نایب رییس شورای شهر تهران گفت:  بحث شفافیت و پیش بینی سامانه هایی برای اینکه قراداد ها و کارهای شهرداری در دسترس عموم باشد، توجه به روح و روان شهر و اینکه صرفا به جنبه فیزیکی شهر توجه نکنیم، توجه به نیاز محلات و محله محوری و اینکه تلاش کنیم رفاه محلات تامین باشد از جمله ریل گذاری های دوره پنجم بوده است که ادامه این راه منجر به استیفای حقوق شهروندان می شود.

اودر خصوص عملکرد دوره پنجم گفت: من فکر می کنم اعضای شورای شهر با تمام توان تلاش  و کار کردند ونمره بسیار بالایی هم می گیرند و من به شخصه حداقل  نمره ۱۷ به عملکرد اعضا می دهم چرا که ما نگذاشتیم به رغم مشکلات فراوان  کوچکترین مشکلی در اداره شهر پیش بیاید و این کار ممتازی بود.

بر اساس گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، امینی گفت: من فکر می کنم اعضای شورای شهر با تمام توان تلاش  و کار کردند ونمره بسیار بالایی هم می گیرند و من به شخصه حداقل  نمره ۱۷ به عملکرد اعضا می دهم چرا که ما نگذاشتیم به رغم مشکلات فراوان  کوچکترین مشکلی در اداره شهر پیش بیاید و این کار ممتازی بود.

کد خبر 609472

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار