یکی از مأموران انتظامی شهرستان کرمانشاه ۳۱ خرداد در اقدامی شجاعانه و با انجام عملیات روانی، جوانی ۳۰ ساله را از خودکشی منصرف کرد و ناجی او شد.

پلیس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا سرهنگ مصطفی فرهمند مامور فداکار پلیس در خصوص چگونگی وقوع حادثه اظهار داشت: روز گذشته(دوشنبه) از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ در جریان خودکشی جوانی قرار گرفتیم که تصمیم داشت خود را از روی پل «لب آب» حلق آویز کند.

 فرهمند ادامه داد: به همراه تیمی از ماموران به سرعت عازم محل شده و مشاهده کردیم جوانی با بستن رشته طنابی به میله های متصل به پل قصد دارد خود را از آن حلق آویز کرده و به زندگیش پایان دهد.

وی ادامه داد: این فرد بسیار در تصمیمش جدی بود و به توصیه های اطرافیان اعتنایی نداشت و تهدید می‌کرد اگر کسی به او نزدیک شود خود را حلق آویز می کند.

مامور انتظامی شهرستان کرمانشاه افزود: زمانی که شرایط را اینگونه دیدم تصمیم گرفتم به هر شکل ممکن او را از تصمیمش منصرف کنم و پس از مقداری نزدیک شدن، به او قول دادم کمکش خواهم کرد و به این فرد تاکید کردم خودکشی و مرگ راه حل مناسبی برای حل مشکلش نیست.

 فرهمند خاطرنشان کرد: پس از آنکه دیدم مقداری آرامتر شده به صحبت های خود ادامه داده و توانستم او را از تصمیمش منصرف کرده و از طناب دار جدا کنم.

وی با بیان اینکه این جوان ۳۰ ساله اهل یکی از استانهای اطراف کرمانشاه است، گفت: در صحبت هایی که داشتیم متوجه شدم مشکلات شخصی و خانوادگی دلیل تصمیمش بوده است.

این مامور فداکار پلیس در پایان از انتقال جوان ۳۰ ساله به کلانتری برای انجام کارهای مشاوره ای و بازیابی شرایط روحی و روانی وی به منظور بازگشت به شرایط عادی زندگی خبر داد.

کد خبر 609230

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار