نخستین مرکز جامع تخصصی طب کار در شهرداری تهران که می‌تواند خدمات مختلفی را در این حوزه برای کارکنان شهرداری و دیگر نهادها ارائه کند، به زودی به بهره برداری می‌رسد.

طب کار

به گزارش همشهری آنلاین مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران با اشاره به افتتاح مرکز جامع تخصصی طب کار در منطقه ۴ گفت: شهرداری این منطقه ساختمانی را در اختیار شرکت شهر سالم قرار داده که در آن بتوانیم ظرفیت جدیدی را برای ارائه خدمات به کارکنان شهرداری تهران به صورت ویژه اضافه کنیم چرا که طبق قانون وزارت کار باید در بخش‌های کارگری مجوز طب کار وجود داشته باشد تا بحث پایش طب کاری به صورت سالانه در آن انجام شود.

نخستین مرکز تخصصی طب کار شهرداری به زودی افتتاح می شود

حمید چوبینه، با بیان اینکه از سال‌های گذشته اقداماتی در این زمینه انجام و مجوزهای لازم برای این منظور تهیه شده است، افزود: در ساختمان ۶ طبقه‌ای که برای راه اندازی مرکز جامع تخصصی طب کار در نظر گرفته شده، سیستم خدمات بالینی در منزل و یک آزمایشگاه بزرگ و جامع تشخیص مواد غذایی پیش بینی شده تا در این مرکزهم پاسخگوی نیازهای سیستم‌های داخلی شهرداری مانند اتوبوسرانی و مترو که در بحث خدمات طب کار باشیم و هم این خدمات را به سایر سازمان‌های بیرون از شهرداری بفروشیم تا درآمدی پایدار برای مجموعه شهرداری ایجاد کند.

چوبینه ارزش تجهیزات این مجموعه را بیش از ۲۰ میلیارد تومان عنوان کرد و ادامه داد: در آزمایشگاه جامع تشخیص مواد غذایی نیز بحث تشخیص میکروبی و شیمیایی مواد غذایی را در اماکن، بوستان‌ها و سایر اماکن مربوط به شهرداری تهران به صورت مداوم انجام می‌شود و این خدمات نیز قابل عرضه و فروش به سایر نهادها است. همچنین پزشک خانواده نیز در این مجموعه مستقر می‌شود تا خدمات خود را در این حوزه ارائه کند. البته در دو سال اخیر خدماتی به صورت نرم افزاری در این زمینه ارائه شده است.

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران با بیان اینکه مرکز جامع تخصصی طب که روبروی ساختمان شهرداری منطقه ۴ واقع شده، به زودی با حضور شهردار تهران به بهره برداری خواهد رسید، اضافه کرد: پیش از این البته یک مرکز پایش سلامت در ساختمان نواب در نظر گرفته شده بود که پایش سلامت کارکنان شهرداری تهران انجام می‌شد اما این ساختمان با برخورداری از مجوزهای طب کار، نخستین مرکز جامع تخصصی طب کار در شهرداری تهران است.

آزمایش کار یک گروه از آزمایش‌های مختلف است که به منظور بررسی شرایط جسمانی افراد و بررسی آسیب‌های احتمالی ناشی از شرایط کار در افراد انجام می‌گیرد. این آزمایشات هم قبل از استخدام و هم در طول کار برای افراد الزامی است.

آزمایشی که قبل از استخدام انجام می‌شود برای بررسی شرایط جسمانی فرد و بررسی هر گونه نقص و بیماری احتمالی که می‌تواند در وظایف فرد اختلال ایجاد نماید، صورت می‌گیرد. بررسی‌های پزشکی که قبل از استخدام برای افراد مختلف انجام می‌شود، به صورت کلی تحت عنوان طب کار نامیده می‌شود.

کد خبر 609179

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار