کنفدراسیون فوتبال آسیا به دنبال اجرای سیستم کمک داور ویدیویی در تمام ورزشگاه های میزبان مقدماتی جام جهانی است.

وی ای آر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، «کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه‌ای ضمن اعلام استفاده از VAR در مسابقات مرحله نهایی انتخابی جام جهانی قطر در منطقه آسیا، پروتکل و راهنمای مربوط به این سیستم را برای فدراسیون‌های صعود کرده به این مرحله ارسال کرد.

در این نامه تاکید شده است که کمک داور ویدئویی طبق پروتکل و راهنمای فیفا و با تأیید IFAB است و اجرای آن بر اساس بالاترین استاندارد خواهد بود.

پس از مشخص شدن نتیجه قرعه‌کشی مرحله نهایی انتخابی در تاریخ یکم جولای ۲۰۲۱ (۱۰ تیرماه ۱۴۰۰) کنفدراسیون فوتبال آسیا فدراسیون‌های واجد شرایط و ورزشگاه‌های نامزد شده آنها را جهت بررسی حداقل نیازهای نصب VAR مورد ارزیابی و بازرسی قرار خواهد داد.

برای فدراسیون‌هایی که از سیستم کمک داور ویدئویی در لیگ داخلی خود استفاده نمی‌کنند، AFC امکان اجرای VAR را توسط تأمین‌کننده اصلی این سیستم ارزیابی می‌کند. اگر به هر دلیلی مشخص شود که امکان استفاده از این سیستم توسط فدراسیون میزبان امکانپذیر نیست، استفاده از VAR در مسابقه خانگی توسط فدراسیون مربوطه در نظر گرفته نمی‌شود.»

این در حالی است که پیش از این اعلام شده بود کشورهایی که امکان استفاده از سیستم کمک داور ویدیویی ندارند میزبانی خود را از دست خواهند داد.

کد خبر 608928

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار