اختلال در اخذ رای الکترونیک در برخی از شعبات شهر تبریز موجب ازدحام شهروندان در شعب اخذ رای شده و دربرخی شعب رای گیری کاغذی انجام می­‌شود.

رای الکترونیکی

به گزارش همشهری آنلاین، دقایقی پس از آغاززمان رای گیری در تبریز، دستگاه های الکترونیکی در برخی شعب سطح شهر با مشکل مواجه شده و روند رای گیری با تاخیر انجام شد. در همین زمینه دبیر ستاد انتخابات آذربایجان شرقی از احتمال جایگزینی رای گیری کاغذی در شعب دارای مشکل خبر داد.

مرتضی محمدزاده گفت: راه اندازی صندوق‌های رای تمام الکترونیک شورای شهر تبریز با تاخیر مواجه شده و ارائه کارت‌های مجوز در برخی شعبات با مشکل انجام می‌گرفت که اکنون مشکل حل شده و کارت‌های مجوز رای تا دقایقی بعد به شعبات باقیمانده خواهد رسید.

وی افزود: در تمامی شعبات، احراز هویت و فرایند رای گیری تداوم دارد و موضوع تاخیر در ارسال کارت‌های مجوز باقی مانده نیز که فقط در ۱۰ درصد از شعبات سطح شهر وجود داشت، در حال حل شدن است.

بیر ستاد انتخابات آذربایجان شرقی اظهار کرد: نوشتن کد نامزدی انتخابات ریاست جمهوری در برگه رای الزامی نیست اما قید کد نامزدی برای انتخابات شورای شهر تبریز حتما باید انجام بگیرد.

محمدزاده متذکر شد: اگر چنانچه مشکلی در فرایند رای گیری الکترونیک شورای شهر تبریز رخ دهد، امکان تداوم رای گیری به روش دستی با تعرفه کاغذی وجود دارد و جای نگرانی نیست.

کد خبر 608365

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار