در راستای تکمیل نواقص ایستگاه‌های بهره‌برداری شده و البته با اولویت قرار دادن سهولت تردد افراد کم‌توان جسمی و حرکتی، مدیرعامل شرکت مترو تهران در آخرین بازدید میدانی خود به چند ایستگاه سرکشی کرد و در جریان آخرین اقدامات مربوطه قرار گرفت.

مترو

به ‌گزارش همشهری آنلاین، یکی از الزامات بهره‌برداری از ایستگاه‌های جدید مترو در دوره کنونی مدیریت شهری، افتتاح آنها با حداکثر امکانات رفاهی استاندارد بوده و در این میان تمام ۳۰ ایستگاه بهره‌برداری شده در دوره جدید مدیریتی، به آسانسور، پله‌برقی، تجهیزات ایمنی، هواساز و ... مجهز هستند.

اما در کنار ایستگاه‌های تازه افتتاح شده، به موازات رفع نواقص ایستگاه‌های قبلی نیز در دستور کار قرار داشته به‌طوری که در ۴۴ ماه اخیر تعداد ۶۲ دستگاه آسانسور، ۲۸۰ رشته پله‌برقی و ۷۸ سامانه تهویه هوا در ایستگاه‌ها نصب و راه‌اندازی شده است. احداث و بهره‌برداری از ورودی‌های جدید ایستگاه‌های افتتاح شده قبلی در همین راستا صورت پذیرفته است.  

آخرین نمونه آن نیز راه‌اندازی آسانسورهای ایستگاه میدان قیام بود که این امر با تجهیزات ایرانی صورت پذیرفت تا معلولان و نیز افراد کم‌توان جسمی و حرکتی بتوانند با شرایط آسانتری از امکانات ایستگاه مذکور بهره‌مند شوند

کد خبر 607460

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار