مجموعه رفتارهایی که بعد از بیهوش شدن بازیکن دانمارک انجام شد یک الگوی بی‌نظیر در هنگام حوادث ناگهانی ورزشی بود.

دانمارک

به گزارش همشهری آنلاین، بعد از بیهوش شدن ستاره تیم ملی دانمارک در حین انجام عملیات پزشکی برای بهبود حال اریکسن که به صورت بیهوش روی زمین افتاده بود، دوربین‌های تلویزیونی تصویری بسته از این بازیکن و وضعیت او نشان ندادند. علاوه بر این، بازیکن دانمارک با تشکیل حلقه‌ای انسانی اطراف اریکسن، مانع از گرفته شدن تصویر و دیده شدن وضعیت این بازیکن توسط تماشاگران داخل ورزشگاه شدند.

مشابه این اتفاق، در مسابقاتی مانند وزنه‌برداری و در حین مصدومیت‌های سنگین ورزشکاران در رشته‌های ورزشی مختلف دیده شده که علت اصلی آن، جلوگیری از انتقال شوک ناشی از وضعیت ناگوار ورزشکاران در حین مصدومیت و ایجاد ناراحتی و موج منفی در میان بینندگان تلویزیونی است. 

زهره هراتیان، پزشک فعال در حوزه فوتبال و رئیس ایفمارک ایران درباره علت تشکیل حلقه انسانی و استفاده از پوشش‌های پارچه‌ای برای خارج کردن مصدومان از معرض دید دوربین‌ها و تماشاگران گفت: در هنگام این قبیل مصدومیت‌ها، دستورالعملی برای مسئولان اجرایی مسابقه از پزشکان تا تصویربرداران وجود دارد تا این لحظه ناگوار در فضای مجازی منتشر نشود و تاثیر منفی رو افکار عمومی نگذارد. ممکن است این ورزشکاران بعد از این اتفاق سهمگین، سلامتی خود را به دست بیاورند اما وجود تصویری از لحظات مصدومیت، می‌تواند در بلندمدت آثار منفی داشته باشد.

رعایت و اجرای این قبیل رفتارهای حرفه‌ای و اخلاقی از سوی مسئولان برگزاری مسابقات و همین‌طور ورزشکاران و تصویربرداران به منظور پیشگیری از هرگونه تصاویر ناگوار و رعایت سلامت روانی جامعه از نکات حائز اهمیت است که می‌تواند برای برگزارکنندگان رقابت‌های مختلف ورزشی در ایران هم جالب توجه باشد.

عکس | رفتار بی نظیر دانمارکی ها بعد از بیهوش شدن اریکسن | حلقه ای برای آرامش در اوج اضطراب

کد خبر 607082

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال جهان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha