معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درباره شرایط حضور دانش‌آموزان در کلاس‌های درس در سال تحصیلی آینده توضیح داد.

مدرسه-كرونا

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر، محسن فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: تمام تلاش وزارت بهداشت و همچنین وزارت آموزش و پرورش این است که سال تحصیلی آینده با حضور دانش‌آموزان آغاز شود.

وی با عنوان این که صحبت از نحوه آغاز سال تحصیلی دانش‌آموزان زود است، افزود: باید جلو برویم و ببینیم شرایط واکسیناسیون چگونه پیش خواهد رفت.

فرهادی با تاکید بر واکسیناسیون معلمان تصریح کرد: اگر پیک بعدی کرونا را نداشته باشیم و برنامه واکسیناسیون نیز به خوبی پیش برود، می‌توان امیدوار بود که کلاس‌های درس دانش‌آموزان به صورت حضوری تشکیل شود.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در عین حال افزایش رعایت پروتکل‌ها به بالای ۹۰ درصد را مورد اشاره قرار داد و گفت: الان رعایت پروتکل‌ها در حدود ۷۰ درصد است و این کافی نیست.

فرهادی افزود: البته باید یک موضوع را مورد توجه قرار دهیم که اگر قرار شد کلاس‌های درس به صورت حضوری تشکیل شود، مثل سابق نخواهد بود.

وی اظهار کرد: قطعاً کلاس‌های درس دانش‌آموزان در سال تحصیلی آینده، با رعایت پروتکل‌های ویژه صورت خواهد گرفت و اینگونه نیست که بخواهیم دانش‌آموزان مثل قبل سر کلاس‌های درس حاضر شوند.

به گفته فرهادی، تشکیل کلاس‌های درس به صورت حضوری با رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی خواهد بود. ضمن این‌که برخی کلاس‌ها نیز در فضای مجازی تشکیل خواهند شد.

وی افزود: آنچه مسلم است این‌که بخواهیم بگوییم سال تحصیلی آینده دانش‌آموزان به چه شکل آغاز خواهد شد، فعلاً زود است و باید ببینیم شرایط واکسیناسیون و رفتار ویروس چگونه پیش خواهد رفت.
 

کد خبر 606856

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار