دونالد ترامپ در بیانیه‌ای برای جو بایدن در دیدارش با رئیس جمهور روسیه آرزوی موفقیت کرده و همچنین او را تشویق کرد که در این دیدار "به خواب نرود".

ترامپ بایدن

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در بیانیه ای ایمیلی نوشت: بایدن در تعاملت با رئیس جمهور پوتین موفق باشی-در این دیدار به خواب نرو و لطفا گرمترین سلام من را به او برسان!

ترامپ در جریان کمپین انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته میلادی در آمریکا از بایدن با لقب "جوی خوابالو" یاد کرده و مکررا مدعی شد که او قوای ذهنی او در حال افول است.

این آرزوی موفقیت ترامپ برای بایدن در حالی مطرح شده که رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه با بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس دیدار کرد و این رهبران به تعریف و تمجید از هم پرداختند و حتی بایدن به جانسون یک دوچرخه جدید هدیه داد.

بایدن قرار است روز چهارشنبه با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در شهر ژنو سوئیس دیدار کند؛ نشستی که بعد از دیدار چند روز دیگر جو بایدن با ملکه الیزابت دوم در قلعه ویندزور و سپس شرکت در اجلاس ناتو در بلژیک انجام خواهد شد.

هنوز مشخص نیست آیا بایدن و پوتین کنفرانس مطبوعاتی مشترکی در ژنو برگزار می کنند یا خیر.

ترامپ بعد از کنفرانس مطبوعاتی سال۲۰۱۸ خود با پوتین در فنلاند که در جریانش ظاهرا صحبت‌های پوتین در انکار هک کردن دموکرات‌ها از سوی روسیه درسال ۲۰۱۶ را تایید کرد، مجبور به کنترل آسیب شد.

ترامپ در بیانیه جدیدش عنوان کرد: "من به عنوان رئیس جمهور نشستی عالی و بسیار ثمربخش در هلسینکی فنلاند با پوتین داشتم. به رغم توصیف دیرهنگام رسانه‌های اخبار دروغ از این نشست، آمریکا خیلی چیزها را از جمله احترام رئیس جمهور پوتین و روسیه را برد."

ترامپ گفت، که تحقیقات اف.بی.آی در خصوص تبانی احتمالی وی با روسیه مقصر اخلال ایجاد کردن در سیاست خارجی او بود.

او ادامه داد:" به خاطر حقه جعلی روسیه، روسیه، روسیه، که توسط دموکراتها و هیلاری کلینتون حقه باز ساخته و پرداخته و تامین مالی شد، آمریکا در موقعیت ضرر قرار گرفت-ضرری که با این وجود من بر آن غلبه کردم."

وی افزود: "در ارتباط با در خواست آنها مبنی بر اینکه من به چه کسی اعتماد دارم، روسیه یا "سازمان اطلاعات" کشور ما در دوره باراک اوباما، یعنی افرادی نظیر کومی، مک کیب، دو عاشق، برنان، کلپر، و چند فرد نفرت انگیز دیگر، یا روسیه، باید پاسخش بعد از همه مطالبی که یافته و نوشته شدند، مشخص باشد. دولت ما به دنبال چنین افرادی حقیری را همچون این کارکنانش داشته است."

کد خبر 606734

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha