یورو ۲۰۲۰ با وقفه یک‌ساله از امشب آغاز خواهد شد، کرونا و تعداد بالای میزبانان باعث شده فوتبالی‌ها خودشان را آماده عجیب‌ترین یوروی تاریخ کنند.

یورو 2020

به گزارش همشهری‌آنلاین، رقابت‌های یورو ۱+۲۰۲۰ از ساعت ۲۳:۳۰ امشب با دیدار افتتاحیه بین تیم‌های ایتالیا و ترکیه و در ورزشگاه المپیکوی رم آغاز می‌شود. در ۳ رویارویی قبلی، ۲ تیم ۲ بار تن به تساوی ۱-۱ داده‌اند و یک‌بار هم در سال ۲۰۰۰ ایتالیا ۱-۲ ترکیه را شکست داده است. اما این‌بار اوضاع فرق دارد.

ایتالیا دیگر آن تیم تدافعی و کاتناچویی گذشته نیست و با مانچینی با سیستم هجومی ۳-۳-۴ به مصاف رقبا می‌رود و ترکیه هم با شنول گونش زیاد گل می‌زند. پیش‌بینی یک بازی پرگل در دیدار افتتاحیه پیش‌بینی عجیبی نیست. بعید است مارکو وراتی که یک‌ماه است با مصدومیت دست‌وپنجه نرم می‌کند به بازی امشب برسد. در غیاب او جورجینیو در کنار لوکاتلی و نیکولا بارلا در خط میانی ایتالیا به بازی گرفته می‌شوند. ایموبیله هم به‌نظر می‌رسد نسبت به کاپیتان تورینو یعنی بلوتی شانس بیشتری برای حضور در نوک حمله دارد. در کنار او اینسینیه و براردی یا کیه‌زا به میدان می‌روند. خط دفاعی ۴ نفره هم با حضور اسپیناتزولا و فلورنتزی در ۲ سمت خط دفاعی و کیه‌لینی و بونوچی در قلب دفاع و پشت‌سرشان دوناروما درون دروازه تشکیل خواهد شد.

در ترکیب ترکیه هم بازیکنان سرشناسی حضور دارند که ۲ تن از آنها به‌تازگی با لیل قهرمان فرانسه شده‌اند. چاکر درون دروازه می‌ایستد. چلیک، دمیرال، سویونجو و مراس مدافعان این تیم هستند. خط هافبک ۵ نفره ترکیه هم با بازیکنانی مثل توفان، یوکوسلو، چالهان‌اوغلو، کارامان و یازیجی شکل می‌گیرد و ایلماز کاپیتان در پیشانی خط حمله قرار خواهد گرفت. ایتالیا ۱۰‌بازی قبلی‌اش را با برد پشت‌سر گذاشته و در هر بازی دست‌کم ۲‌گل وارد دروازه حریفان کرده است. ترکیه در ۵ بازی اروپایی آخرش از ۶ بازی دروازه‌اش را بسته نگه داشته و در ۶ بازی پیاپی شکست نخورده است. ترک‌ها در ۱۳ بازی آخرشان تنها یک‌شکست داشته‌اند و در این ۱۳ بازی موفق شده‌اند فرانسه و هلند را ببرند و با آلمان مساوی کنند. ایتالیایی‌ها هم با مانچینی ۲۷ مسابقه است که شکستی را تجربه نکرده‌اند.

کد خبر 606556
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال جهان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha