رئیس اداره بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیماری تب کریمه کنگو امسال در کشور شیوع نیافته و فقط ۳ مورد ابتلا به این بیماری در کشور داریم.

علائم ابتلا به تب كريمه كنگو

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، بهزاد امیری رئیس اداره بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اظهار کرد: موارد ابتلا به تب کریمه کنگو در استان‌های گیلان، اردبیل و فارس گزارش شده و خوشبختانه در استان‌های جنوب شرق کشور به‌ویژه سیستان و بلوچستان که هر سال شاهد شیوع این بیماری بودیم، امسال مشاهده نشده و دلیل آن جلوگیری از قاچاق دام است.

وی اظهار داشت: هر سال با آغاز فصل گرما، فعالیت کنه‌ها که مهم‌ترین عامل انتقال تب کنگو به حیوان و دام بوده، شروع می‌شود و این یک بیماری ویروسی است که به انسان نیز منتقل می‌شود و باید مسایل بهداشتی و حفاظت فردی هنگام ذبح دام کاملا رعایت شود.

امیری ادامه داد: با شروع فصل گرما، کنه‌ها از حیوانات و دام‌ها خون خواری می‌کنند و ویروس را به آنها انتقال می‌دهند. بعد از دو هفته نیز از حیوانات و دام‌ها خارج می‌شوند، اگر دام با عدم رعایت بهداشت ذبح شود و اقدامات حفاظت فردی انجام نشود، تب کنگو به انسان نیز منتقل می‌شود.

رئیس اداره بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت تصریح کرد: توصیه می‌شود لاشه دامی که ذبح شده  به‌مدت ۲۴ ساعت و جگر آن به مدت ۴۸ ساعت در محیط  سردخانه باقی بماند و پس از آنکه کاملا پخته شد، مورد مصرف قرار گیرد.

مردم از مراکز غیرمجاز خرید نکنند

رئیس اداره بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: مردم گوشت را از مراکز غیرمجاز تهیه نکنند، در حاشیه جادها مشاهده می‌شود که افراد دام را خریداری می‌کنند، در حالیکه این دام مورد تایید سازمان دامپزشکی قرار نگرفته و مراحل بهداشتی و قرار گرفتن به مدت ۲۴ ساعت در سردخانه را طی نکرده است، بنابراین برای مصرف خطرناک است و باعث ابتلا به تب کنگو می‌شود. 

امیری تاکید کرد: همچنین از مردم می‌خواهیم گوشت را از کشتارگاه‌ها تهیه کنند و به هیچ وجه دام در معابر عمومی و منازل ذبح نشود زیرا خونابه‌های جاری می‌تواند منجر به آلودگی محیط و افزایش بروز و شیوع بیماری‌های منقله از دام به انسان شود.

وی افزود: برای اعیاد مناسبت‌های مذهبی نیز توصیه می‌شود ذبح دام را به کشتارگاه‌ها واگذار کنند،  افرادی که به ذبح دام مشغول هستند، باید از وسایل محافظت کننده مانند دستکش، چکمه و لباس مناسب استفاده کنند و ابزار خود را بعد از ذبح، ضدعفونی کنند و همچنین خونابه‌ها نیز به طریق بهداشتی دفع شود.

امیری گفت: در غیر این صورت ممکن است ویروس از طریق ترشحات آلوده و خون بدن بیمار، به فرد دیگری سرایت کند که باید سریع به مراکز درمانی برای مداوا مراجعه کرد.

کد خبر 606379

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار