کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از اینکه سه باشگاه استرالیایی سیدنی اف‌سی، ملبورن سیتی اف‌سی و بریزبین رور از حضور در مراحل گروهی، پلی‌آف و مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا انصراف دادند تصمیمات جدیدی برای ادامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا اتخاذ کرد.

لیگ قهرمانان آسیا

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ورزش سه، کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا سریعا بعد از این تصمیم از سوی باشگاه استرالیایی تصمیمات جدید خود را برای مسابقات لیگ قهرمانان آسیا اعلام کرد.  

در گروه F  و به دنبال انصراف تیم بریزبین رور مسابقه مقدماتی بین این تیم و تیم کایا فیلپین لغو شد. حالا نماینده فیلیپین باید با تیم شانگهای چین مسابقه دهد و تیمی که در این مصاف پیروز شود مجوز حضور در بازی‌های گروهی F را به دست خواهد آورد. تیم سیدنی اف‌سی هم در گروه H بازی‌ها حضور داشت. با انصراف این تیم از حضور در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا مصاف مقدماتی دو تیم دئگو کره جنوبی و تیم چیانگرای‌یونایتد لغو شد و سهمیه مستقیم حضور در بازی‌های گروهی به تیم دئگو کره جنوبی تعلق گرفت و تیم سیدنی اف‌سی هم جای خود را به تیم تایلندی داد. اما به دنبال انصراف تیم ملبورن‌سیتی بازی حذفی بین تیم‌های ملبورن‌سیتی و اوزاکای ژاپن لغو شد و تیم اوزاکا به طور مستقیم به بازی‌های مرحله گروهی در گروه J راه پیدا کرد.

به نظر می‌رسد علت انصراف تیم‌های استرالیایی از حضور در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا به خاطر ویروس کرونا بوده است. احتمالا این تیم‌ها با جرایم نقدی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا همراه خواهند شد. بازی‌های منطقه غرب آسیا وارد مرحله یک‌هشتم نهایی بازی‌ها شده که سه تیم ایرانی در آن حضور دارند و قرار است بازی‌ها شهریور ماه برگزار شود. بازی‌های منطقه شرق هم قرار به برگزاری به صورت متمرکز در ازبکستان است. کشورهای شرق آسیا به خاطر ویروس کرونا تمایل چندانی به برگزاری بازی‌ها ندارند.

کد خبر 606130

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار