انتخابات ۱۴۰۰ شاید اولین دوره از انتخابات ریاست جمهوری باشد که نامزدهای انتخابات برنامه‌های تبلیغاتی خودشان را با کمک‌ خانواده جلو می‌برند.

همسران کاندیداها

همشهری آنلاین- ناصر علاقبندان: در انتخابات ۱۴۰۰ همتی یک ظرفیت تازه یعنی نقش بانوان در دولت، خلق کرده و هر چه رقابت گرمتر می شود عمق و گستره این ظرفیت بیشتر می شود. این ماجرا وقتی همتی همسرش را به عنوان نماینده خود به برنامه ای تلویزیونی فرستاده بود گل کرد. او همین دیشب در کلاب هووس گفت: هشتگ زدند که به همسر خانم شبستری رای می‌دهیم، به این موضوع افتخار می‌کنم

پسر مهرعلیزاده

رقابت برسر اینکه بانوان چگونه جایگاهی در دولت آینده دارند بالا گرفته حتی یاسر مهرعلیزاده که همین دیشب به عنوان نماینده پدرش به یک برنامه تلویزیونی آمد بر همین موضوع بطور  ویژه تاکید کرد. او با اشاره به نگاه پدرش به زنان خاطر نشان کرد: پدرم اعتقاد دارد که تا وقتی که زنان جامعه به جایگاه واقعی خود نرسند، جامعه پیشرفت نمی‌کند؛ در همین راستا نیز در زمان حضور در معاونت تربیت‌بدنی ریاست جمهوری برای تمام فدراسیون ها پست نایب رییسی برای بانوان تعریف کردند.

مکالمه تلفنی قاضی زاده و دخترش

وقتی قاضی زاده یک خانم را مسول ستادش معرفی کرد، یک سکانس از مستندش را به مکالمه ای شعاری با دخترش اختصاص داد موضوع رقابتی شد. 

ریحانه سادات هم آمد

هنگامی که ریحانه سادات رییسی به همان ویژه برنامه آمد، نقش بانوان در رقابت کاندیداها به یک مساله هیجانی و جذاب بدل شد. دختر رییسی گفت: در سال ۹۶ تخریبی علیه پدرم مطرح شد مبنی بر اینکه ایشان بین زنان و مردان دیوار می‌کشد در حالی که ایشان بین زنان و مردان دیوار نمی‌کشد بلکه پلی ایجاد می‌کند که باعث پیشرفت هم خانم‌ها و هم آقایان می‌شود. 

اولین وزیر زن، وزیر نماند

ماجرا تمام نشد و در کلاب هووس دو روز پیش، لابلای اظهارات متناقض احمدی نژاد او از سر استیصال در مقابل پرسشی در باره اختلاف و اجبار خانم دستجردی تنها وزیر زن بعد از انقلاب به استعفا قرار گرفت و نامزد رد صلاحیت شده که انتخابات را هم اعلام کرده قبول ندارد، اخلاق را پیش کشید و از پاسخگویی تفره رفت.

آچار فرانسه

یاسر مهرعلیزاده در بخش دیگری از اظهاراتش تاکید کرد: آقای مهرعلیزاده یک مهندس واقعی است که اقتصاددان نیز است، استاد دانشگاه هم بوده و فعالیت‌های اجرایی بسیاری انجام داده است؛ استانداری یک ریاست جمهوری در اشل کوچکتر است. ایشان راه حل وضع موجود و آچار فرانسه است.


برای مرز نشینان

محسن رضایی در یک برنامه انتخاباتی گفت: در دولت ما، استان های مرزنشین که ۱۶ استان هستند و با ۱۵ کشور همسایه ارتباط دارند، با یک فاصله کمی می‌توانند صادرات و واردات کنند. ما تحت عنوان تجارت همسایگی، یک مزیت‌هایی را برای استان‌های مرزی جهت صادرات و واردات قرار می‌دهیم. تعداد زیادی از این استان‌ها برادران اهل سنت ما و مرزداران غیرتمند ایران هستند که در طول تاریخ از مرزهای ایران دفاع کردند. ما در ساماندهی بازارچه‌های مرزی، تعاونی‌های مرزنشینان کشور و تجارت‌های خرد چه به صورت کولبری و چه به صورت‌های دیگر، تمام این فعالیت‌ها را در طرح تجارت همسایگی قانونمند کرده تا از قاچاق جلوگیری کنیم و هم اینکه فعالیت‌های قاچاقی که خرد هستند و معیشت مردم را تامین می‌کنند در این تجارت همسایگی قانونمند کنیم.

کد خبر 605463

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha