موسس و مدیرعامل «خانه ای‌بی» گفت: از ۸۵۰ بیمار پروانه‌ای در کشور که شناسایی شده اند، ۹۵ درصدشان حاصل ازدواج فامیلی هستند.

بیماران پروانه‌ای

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از میزان، سیدحمیدرضا هاشمی گلپایگانی، در پاسخ به این سوال که آیا بیماری پروانه‌ای در کشور روند کاهش دارد، افزود: حدودا بین هزار تا ۱۲۰۰ نفر در کشور دچار این بیماری هستند که تا به امروز ۸۵۰ نفر از این بیماران شناسایی شده اند و از ما خدمات دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: من حدس می‎زنم این آمار در ایران بیشتر از کشورهای دیگر باشد چرا که از ۸۵۰ بیمار پروانه‌ای که در کشور شناسایی شده اند، ۹۵ درصدشان حاصل ازدواج فامیلی هستند و برای مثال من که فزرندم دچار بیماری پروانه‌ای است، با همسرم دختر عمو و پسر عمو هستیم و به طور کلی در ایران ازدواج فامیلی زیاد است.

مدیرعامل «خانه ای‌بی» افزود: بنا بر تحقیقاتی که انجام داده ایم، بالغ بر ۸۰ درصد از ازدواج‌های فامیلی به یک بیماری خاص در فرزند منتج می‌شود که یکی از آن‌ها ممکن است‌ ای‌بی باشد و از این رو ما در مناطقی که به صورت قومی و عشیره‌ای زندگی می‌کنند و تعصبات خاصی دارند، بیشتر شاهد بیماری‌های خاص هستیم که حاصل ازدواج فامیلی است.

کد خبر 605344

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار