رییس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: طبق گزارش سازمان حراست کل کشور، حدود ۲۲ درصد کل بیماران کرونایی نقض قرنطینه داشته‌اند و لازم است در این باره با محوریت وزارت بهداشت تدابیر جدی اندیشیده شود.

کرونا در ایران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، حسین ذوالفقاری رییس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا در هفتاد و یکمین جلسه کمیته که با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط برگزار شد، با اشاره به تلاش همه دستگاه‌های درگیر در امر مبارزه با کرونا در جلوگیری از شیوع و گسترش این بیماری در سراسر کشور، گفت: خوشبختانه با تلاش همه دستگاه‌ها موفق به عبور از پیک چهارم بیماری کرونا در کشور شده‌ایم.

رییس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا با بیان این مساله که تجربه بیماری طی ۱۵ ماه اخیر نشان داده که سهل انگاری و عادی انگاری باعث شیوع بیماری در کشور شده است، گفت: باید از فرصت عبور از پیک چهارم بیماری برای مهار و ریشه‌کن کردن بیماری در کشور استفاده کنیم.

ذوالفقاری با بیان تلاش‌های شبانه‌روزی کادر درمان در مهار موج چهارم بیماری، اظهار کرد: انصافا در موج چهارم کادر درمان خوش درخشیدند و ضرورت دارد همه دستگاه‌ها و البته مردم عزیز کشورمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجازه فراگیری دوباره بیماری را در کشور ندهیم.

وی به برخی گزارش‌ها مبنی بر احتمال ورود به پیک پنجم بیماری اشاره و تصریح کرد: وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور طبق آخرین گزارش‌ها مطلوب نیست و انتظار می‌رود وضعیت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ارتقا یابد.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور درباره موضوع نقض قرنطینه بیماران کرونا گفت: طبق گزارش سازمان حراست کل کشور، حدود ۲۲ درصد کل بیماران کرونایی نقض قرنطینه داشته‌اند و لازم است در این خصوص با محوریت وزارت بهداشت تدابیر جدی اندیشیده شود.

ذوالفقاری با تاکید براینکه در موضوع نقض قرنطینه نباید صرفاً به جریمه اکتفا کرد، ادامه داد: اطلاع‌رسانی مناسب در این موضوع ضروری است؛  بنابراین، ارسال پیامک سریع به ناقضان قرنطینه از سوی وزارت بهداشت باید هدفمند اجرا شود تا ناقض متوجه جدیت کار شود.

کد خبر 604763

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار