نمایشگاه مجازی عکس‌های کلیساهای ارامنه در ایران با عنوان «ایران پرگهر» در نگارخانه کمیسیون ملی یونسکو - ایران افتتاح می‌شود.

نمايشگاه عكس ايران پرگهر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی کمیسیون ملی یونسکو - ایران، این عکس‌ها حاصل فعالیت ابراهیم خادم‌بیات و روایت تصویری از سه کلیسای مریم مقدس (زور زور) در ماکو، تادئوس مقدس (قره‌کلیسا) در شمال شرقی شهرستان چالدران و استفانوس مقدس (سنت استپانوس) در غرب شهر جلفاست که سال ۲۰۰۸ ثبت یونسکو شده‌اند. در کنار این سه کلیسا، تصاویری از کلیسای چوپان (آندره‌ورتی مقدس) در جلفا نیز برای علاقمندان در نگارخانه مجازی کمیسیون ملی یونسکو - ایران به نشانی https://gallery.irunesco.org به نمایش درمی‌آید. در مجموع در این نمایشگاه بیش از ۷۰ قطعه عکس نمایش داده خواهد شد.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده نمایشگاه مجازی «ایران پرگهر» سه‌شنبه ۴ خردادماه با حضور روبرت بگلریان نماینده ارامنه در مجلس شورای اسلامی، رودیک یارالیان کاردار موقت جمهوری ارمنستان در ایران و حجت‌الله ایوبی دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو-ایران به میزبانی عبدالمهدی مستکین مدیر گروه فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو در برنامه زنده اینستاگرامی این کمیسیون به نشانی @unesco.iran افتتاح می‌شود. همزمان با افتتاحیه، علاقمندان از ساعت ۲۲ روز سه‌شنبه ۴ خرداد می‌توانند از نمایشگاه دیدن کنند.

کد خبر 602873

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha