سخنگوی صنعت برق با بیان این‌که به منظور تامین برق مشترکان و کمک به جلوگیری از بروز خاموشی مراکز استخراج رمز ارز در ساعات اوج مصرف برق از امروز شنبه اول خرداد خاموش می‌شوند، به مشترکان خانگی که به صورت غیرمجاز به استخراج رمزارز می‌پردازند هشدار داد.

ارز ديجيتال

به گزارش همشهری آنلاین، هم اکنون مصرف برق مراکز استخراج رمزارز که به صورت مجاز فعالیت می کنند  به ۳۰۰ مگاوات می‌رسد که طبق اعلام مصطفی رجبی مشهدی - سخنگوی صنعت برق- برق این میزان به منظور حفظ  تعادل و پایداری شبکه برق، قطع می شود.

وی با اشاره به این که براساس بارهای شناسایی شده و براوردهای صورت گرفته، در مجموع ۱۵۰۰ مگاوات  برق برای استخراج رمز ارز در کشور مصرف می شود، یاداور شد: متاسفانه ۱۲۰۰ مگاوات از این میزان به صورت غیرقانونی مصرف می شود که با هماهنگی های صورت گرفته در حال شناسایی این تعداد هستیم.

رجبی مشهدی با بیان اینکه مصارف غیرقانونی باعث ایجاد نوسان در شبکه برق می شوند، با تقدیر از فعالانی که به صورت مجاز اقدام به این امر می کنند، تصریح کرد: این فعالیت‌ها می تواند باعث سوختن وسایل برقی هموطنان شود یا حتی خاموشی‌هایی را به دنبال داشته باشد.

سخنگوی صنعت برق اضافه کرد: هموطنان به منظور حفظ پایداری شبکه برق و جلوگیری از بروز خاموشی ها و افت ولتاژ در شبکه برق که آسیب آن به خود مردم می رسد، می توانند هرگونه فعالیت غیرقانونی  و استفاده غیرمجاز از شبکه برق را از طریق مراجعه به سامانه سمات به آدرس https://www.tavanir.org.ir/samaat به اطلاع برسانند.

وی یاداور شد: در این سایت بخشی جداگانه برای معرفی مراکز یا افرادی که به صورت غیرمجاز به استخراج رمزارز می پردازند، وجود دارد که مردم می توانند از طریق مراجعه به این بخش، حتی شماره شبا بانکی خود را جهت دریافت پاداش معرفی مرکز غیرمجاز، اعلام کنند.

وی اظهار کرد: پرداخت پاداش به افرادی که به افشای مراکز استخراج رمزارز اقدام می کنند، پس از بررسی و تایید صحت  گزارش ارائه شده، انجام می شود.

کد خبر 602583

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 4
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حسین IR ۱۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
  3 4
  هشدار داد - تذکر داد - تاکید کرد ........ در عمل هیچی ...
 • رامتین SE ۱۳:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
  3 4
  وقتی همه فقط حرف میزنند وهیچ نهاد نظارتی نیست مردم و جامعه به این روز افتادند ............

دیدگاه خوانندگان

وبگردی