سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ۱۷ بیمار مبتلا به ویروس جهش‌یافته کرونای هندی در کشور شناسایی شده است.

بیمارستان - کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر سیماسادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور، اظهار کرد: در حال حاضر اکثر مناطق کشور پیک چهارم بیماری کرونای انگلیسی را گذرانده‌اند و میزان موارد ابتلا و بستری در کشور نزولی شده است.

لاری گفت: هم‌اکنون روند نزولی موارد ابتلا و بستری در استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان چشمگیر است، اما در تهران به دلیل سخت بودن نظارت ها بر اجرای دستورالعمل ها روند نزولی بیماری کرونای انگلیسی با شیب ملایم‌تری در حال انجام است.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: چندین مورد ابتلا به ویروس کرونای هندی و آفریقایی در کشور به طور قطع شناسایی شده و خوشبختانه همه آن‌ها  رهگیری شده و کنترل این بیماری به خوبی در کشور در حال انجام است.

او افزود: در حال حاضر ۵ نفر در استان هرمزگان مبتلا به ویروس کرونای آفریقایی شناسایی شده و در قرنطینه هستند و ۱۷ نفر هم مبتلا به ویروس جهش‌یافته هندی شناسایی شده که از این تعداد ۶ نفر در بوشهر، ۴ نفر در قم، ۳ نفر در یزد، ۳ نفر در البرز و یک نفر در آبادان هستند.

لاری تاکید کرد: در حال حاضر براساس مصوبه ستاد ملی کرونا اصناف بازگشایی شده‌اند، اما اگر یک واحد صنفی تخلفی انجام دهد، در شهرهای نارنجی ۲ هفته و در مناطق قرمز به مدت ۳ هفته آن واحد صنفی پلمپ خواهد شد.

کد خبر 602484

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی