۴ نفر که در اقدامی وحشیانه و به طرزی دلخراش، یک بچه‌شتر را در شهرستان زیرکوه استان خراسان جنوبی آزار و اذیت کرده و فیلم آن را منتشر کرده بودند، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

آزار بچه‌شتر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ علی اکبر حیدری معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی گفت: مأموران پلیس در خراسان جنوبی با رصد فضای مجازی، به ویدئوی کوتاهی برخوردند که افرادی در شهرستان زیرکوه واقع در اتان خراسان جنوبی طی اقدامی وحشیانه و با تحریک چند قلاده سگ موجب آزار و اذیت یک بچه‌شتر شده اند و تصاویر این اقدام خود را منتشر کرده اند که بلافاصله موضوع پیگیری شد.

وی اظهار کرد: مأموران با پایش مستمر فضای مجازی اطلاعاتی در این خصوص کسب کردند و ۴ عامل حیوان‌آزاری را که با این اقدام خود موجب جریحه‌دار شدن احساسات مردم به ویژه حامیان حیوانات شده بودند، در شهرستان زیرکوه شناسایی کردند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی افزود: مأموران در کمتر از ۲۴ ساعت از انتشار ویدئوی این حیوان‌آزاری، ۴ متهم را با هماهنگی مقام قضائی در ۲ عملیات جداگانه دستگیر کردند.

حیدری با اشاره به اینکه متهمان به صراحت به جرم منتسَب اعتراف کردند؛ تصریح کرد: ۴ متهم دستگیرشده با تشکیل پرونده به مقام قضائی معرفی شدند تا پاسخگوی عمل غیرانسانی خود باشند.

وی با اشاره به ماده ۶۷۹ قانون مجازات اسلامی، تاکید کرد: هرگونه انتشار فیلم و تصاویر مربوط به حیوان‌آزاری در فضای مجازی به طور جدی رصد و با انتشاردهندگان آن که باعث جریحه‌دار شدن احساسات هم‌وطنان می‌شوند، قاطعانه برخورد خواهد شد.

کد خبر 602330

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار حوادث

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha