سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۹

رئیس کل دادگستری استان کردستان از کمک ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومانی خیرین کردستانی در جشن گلریزان خبر داد.

جشن گلریزان

حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین حسینی در گفت و گو با همشهری آنلاین از آزادی ۱۷ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد استان کردستان درجشن گلریزان جرائم غیرعمد در ماه مبارک رمضان امسال با دستان سخاوتمند مردم کردستان خبر داد و گفت: در مکتب اسلام و نزد خدای متعال یکی از بهترین اعمال کمک به نیازمندان و درماندگان است و زندانیان جرائم غیر عمد به دلایل مشکلات مالی در حبس به سر می برند و آزادی این افراد منجر به نجات خانواده آنها از معضلات اجتماعی می‌شود.  

وی افزود: برگزاری جشن گلریزان تبدیل به یک سنت حسنه شده است که هرساله با دستان سخاوتمند مردم کرد تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد به آغوش خانواده و جامعه باز می‌گردند و امیدواریم این امر تداوم داشته باشد.

رئیس کل دادگستری استان کردستان اضافه کرد: سال ۱۳۹۹، خیرین کردستانی ۱ میلیارد و ۳۴۰ میلیون تومان در جشن گلریزان اهدا کردند و در سال ۱۴۰۰ کمک خیرین به بیش از ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان رسید که افزایش ۱۱۸ درصدی را نشان می‌دهد.  

حجت الاسلام والمسلمین حسینی گفت : تعداد زندانیان جرائم غیر عمد آزادشده در جشن گلریزان سال گذشت، ۹ نفر بود که این تعداد در سال ۱۴۰۰ به ۱۷ نفر رسید که ۸۸ درصد افزایش داشته است.

کد خبر 601860

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار