رئیس دفتر سیاسی حماس در تماس تلفنی با مشاور مقام معظم رهبری ضمن قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران در مسئله فلسطین گفت: از مواضع و مطالب ارزشمند و قوی جمهوری اسلامی ایران تشکر می‌کنم و مایل هستم از طریق جناب‌عالی به مقام معظم رهبری و ملت ایران سلام و درود بفرستم. 

اسماعیل هنیه و رهبر انقلاب

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از میزان، علی اکبر ولایتی با تبریک پیروزی‌ها و موفقیت‌های فرزندان غیور ملت فلسطین و حماس به عنوان یکی از نیروهای مهم و تاثیرگذار در جهاد ارزشمند و تعیین کننده فلسطین و همچنین تسلیت شهادت جمعی از مردم مظلوم و از جمله زنان و کودکان فلسطینی گفت: مردم شریف فلسطین بیش از ربع قرن در برابر جنایت‌های رژیم غاصب صهیونیستی مقاومت کرده‌اند، با این جنایتکاران جنگیده‌اند و شهید داده‌اند. 

مشاور مقام معظم رهبری ادامه داد: مردم فلسطین نشان دادند پرچمدار بیداری اسلامی هستند و امام خمینی رحمه الله هم سال‌ها قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در کنار تلاش برای رهایی ملت ایران، برای رهایی فلسطین نیز تلاش نمودند و جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس اعلام فرمودند. 

ولایتی در ادامه تاکید کرد: حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مد ظله العالی) نیز با همان صلابت و جدیت این راه را ادامه داده‌اند و همواره بر حمایت همه جانبه از مردم فلسطین به عنوان مهمترین مسئله جهان اسلام تاکید فرمودند و جمهوری اسلامی ایران در طول چهل سال گذشته در این صراط مستقیم الهی لحظه‌ای به خود تردید راه نداده و به حمایت‌های خویش از فلسطین ادامه داده است. 

وی تاکید کرد: ان شاء الله به زودی پیروزی به دست خواهد آمد و شما مصداق بارز جهاد در عصر حاضر هستید و مردم شریف فلسطین نشان داده‌اند با پرچمداری شما همواره پیشتاز حرکت آزادی بخش در جهان اسلام هستند. 

ولایتی با گرامیداشت یاد سردار سلیمانی، شهید راه قدس که جان خود را در این راه نثار کرد و خدمات بزرگی به برادران فلسطینی ارائه نمود، به روح پاک شهدای گرانقدر مقاومت و همه شهیدان ادای احترام نمود. 

اسماعیل هنیه «رئیس دفتر سیاسی حماس» نیز ضمن قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران در مسئله فلسطین گفت: از مواضع و مطالب ارزشمند و قوی جمهوری اسلامی ایران تشکر می‌کنم و مایل هستم از طریق جنابعالی به مقام معظم رهبری و ملت ایران سلام و درود بفرستم و تاکید کنم؛ جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای پیشرو برای حمایت از آرمان فلسطین و قدس شریف است و به لطف خداوند در سنگر نخست امت اسلامی برای دفاع از قدس، ارزش‌های اسلامی و فلسطین حضور داریم. 

وی افزود: به نظر ما آنچه در فلسطین در جریان است یکی از حلقه‌های زنجیره کشمکش بی‌امانی است که خود آن یک حلقه پیشرفته برای آزادی فلسطین محسوب می‌شود و هم‌اکنون نبرد گسترده‌ای در جریان است که به نام نبرد قدس و به خاطر قدس می‌باشد. 

رئیس دفتر سیاسی حماس با بیان اینکه مقاومت، نماد قهرمانی و قدس هم سمبل قداست و پاکی است و قداست و قهرمانی در کنار یکدیگر قرار دارند تصریح کرد: الحمدلله ملت فلسطین در همه جا یکپارچه شده‌اند و این نبرد برای حمایت از قدس و مسجد الاقصی با اتحاد همه فلسطینی‌ها ادامه دارد. معتقدیم آنچه در جریان است به منزله یک تحول بزرگ محسوب می‌شود که باید بر اساس آن برنامه خود را پی‌ریزی کنیم و از آن برای ساختن یک واقعه بزرگ بهره‌برداری نماییم و از خداوند مسئلت داریم که اسلام و مسلمین را چه در فلسطین و چه در ایران پیروز گرداند. 

اسماعیل هنیه در پایان افزود: سلام و درود ما را به مقام معظم رهبری اعلام بفرمایید و از خداوند می‌خواهیم همه شهدای اسلام، ایران و به ویژه شهید سردار سلیمانی را مشمول عنایت خود قرار دهد. 

ولایتی هم در پایان ضمن تقدیر از این تلاش، شجاعت، تدبیر و ایستادگی اظهار امیدواری کرد: به زودی و پس از پیروزی، در ایران با مقام معظم رهبری دیدار صورت گیرد.

کد خبر 601565

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی