ثبت‌نام از داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ساعت ۱۸ عصر امروز، شنبه، پایان یافت و به این ترتیب پرونده این بخش از برنامه‌های ستاد انتخابات کشور هم بسته شد.

ثبت نام انتخابات

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، نام‌نویسی داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که از ساعت ۸ صبح روز سه‌شنبه، ۲۱ اردیبهشت‌ماه، در محل ستاد انتخابات کشور آغاز شده بود، ساعت ۱۸ امروز به پایان رسید و چهره‌های عادی و شناخته‌شده بسیاری ثبت‌نام کردند.

بر اساس این گزارش، در پنجمین و آخرین روز ثبت‌نام از داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری چهره‌هایی چون اسحاق جهانگیری، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی، علی لاریجانی، عباس آخوندی، شمس‌الدین حسینی، محسن هاشمی، مصطفی کواکبیان، علیرضا زاکانی، عزت‌الله ضرغامی، زهرا شجاعی، سیدابوالحسن فیروزآبادی، محمد شریعتمداری، عبدالناصر همتی، محسن رضایی، محمد خوش‌چهره و مسعود زریبافان ثبت‌نام کردند.

در چهار روز گذشته افرادی چون مصطفی تاج‌زاده، سعید محمد، رستم قاسمی، حسین دهقان، محمود احمدی‌نژاد، علی مطهری، محمود صادقی، محمدرضا صباغیان، محسن مهرعلیزاده و رامین مهمانپرست داوطلبی خود را در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو ثبت کردند.

 سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به همراه ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، اولین میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری ۲۸ خرداد امسال برگزار می‌شود.

به گزارش همشهری‌آنلاین، با پایان یافتن مهلت ثبت‌نام احتمال ثبت‌نام محمدباقر قالیباف در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری هم منتفی شد. علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی که اعلام کرده بود قصد دارد نامزد شود، انصراف داد؛ صادق خرازی هم که قبلا احتمال نامزدی او می‌رفت انصراف داد و وارد عرصه نشد. 

پرویز فتاح هم از دیگر گزینه‌هایی بود که احتمال می‌رفت در انتخابات حضور پیدا کند. او در توئیتی با تشکر از مردم نوشت: «حکم رهبر انقلاب را مدال افتخار می‌دانم.» محمدرضا عارف که در انتخابات سال ۹۲ به نفع روحانی کنار کشیده بود هم در این دوره از انتخابات شرکت نکرد.

کد خبر 601265

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار