سعید جلیلی گفت: در این هشت سال برخی راه‌های پر غلط طی شد که باعث زیاد شدن فشارها بر مردم شد. 

تصویر

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از خبرآنلاین، سعید جلیلی بعد از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در آستانه یک انتخابات مهم هستیم گفت: این تصمیم برای ۴ سال کشور مهم است چرا که در ۸ سال گذشته راههای بسیاری غلطی در کشور انجام شد که فشارها را بر مردم افزایش داد. 

وی افزود: امیدوارم عرصه اقناع مردم برای برنامه‌ها باشد و من فکر می‌کنم مردم ما خودشان باید فضای انتخابات را رعایت کنند و مردم به مانند کسانی هستند که نامزدهای انتخاباتی باید برنامه خود را به آن‌ها ارائه دهند. 

سعید جلیلی در انتخابات ۱۴۰۰ ثبت‌نام کرد

جلیلی تصریح کرد: در این عرصه رقابت‌هایی که صورت می‌گیرد مهم است و از ان مهمتر پاسخ‌هایی است که داده می‌شود. 

وی افزود: فضای انتخابات نباید جایی باشد که مسائل فرعی جای مسائل اصلی را بگیرد و امروز مسائلی چون اشتغال و اینکه چگونه می‌شود تحریم‌ها را برطرف کرد بسیار مهم است از این رو نامزدها باید به مردم برنامه‌های خود رابه مردم اعلام کنند و بگویند چه چه برنامه‌هایی دارند. 

وی تاکید کرد: در این انتخابات نباید لفاظی‌ها در آن به مسائل اصلی مردم برتری پیدا کند چرا که نمایش نمیتواند جای کار اصلی را بگیرد چرا که اگر ما به کار نرسیم نمایش تبدیل به کار می‌شود و برای مردم سودی ندارد. 

وی گفت: در فضای انتخابات نباید کسانی با حرف‌های سست و تمایلات مقطعی فضای انتخابات را از مسیر اصلی خارج کنند. 

وی گفت: در ۴ سال آینده نباید حرکت کشور به شکلی باشد که کشور پیشرفتی نداشته باشد از این رو باید در عرصه انتخابات به یک رویکرد دقیق برسیم. 

جلیلی تصریح کرد: مردم باید خودشان فضای انتخابات را اداره کنند و نباید اجازه دهند که دوقطبی‌های کاذب جای رویکردهای اصلی را بگیرد و مردم باید بدانند ما در پیش رو نکات بسیاری داریم اما مهم این است که باید نامزدهای انتخاباتی این را بدانند که ما برای ۴سال گذشته کدام مسائل را اولویت قرار می‌دهیم از این رو کسی که می‌آید باید بداند که اختیارات و مسئولیت‌ها چیست؟ 

جلیلی تاکید کرد: ما یک نقشه راه می‌خواهیم و کسی که می‌خواهد ۴ سال آینده کشور را اداره کند باید نقشه راه مهمی داشته باشد. 

جلیلی تاکید کرد: در سال ۹۲ و ۹۶ما برنامه‌هایی داشتیم اما نشد از این رو امیدواریم این ناامیدی‌ها دوباره تکرار نشود و انشاالله کشور با قوت ادامه داشته باشد. 

جلیلی در پاسخ به سوالی پیرامون درباره اینکه مهم‌ترین اقدامی که در صورت ریاست جمهوری انجام دهد چیست گفت: اشتغال که نتیجه بیکاری فکری، مسکن و بی‌اثر شدن تحریم‌های مهم‌ترین مسائل موجود در کشور است. 

وی در پاسخ به این سوال که عرصه انتخابات عرصه حضور نامزدها است خاطرنشان کرد: جبهه انقلاب و کسانی که با هم همسو هستند سعی می‌کنندبا هم باشند و ما باید برای ۴ سال برنامه داشته باشیم.

کد خبر 601256

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار