مسعود پزشکیان پس از ثبت‌نام در انتخابات اظهار کرد: آنچه من را مصمم به حضور در انتخابات کرده، این است که تصور می‌کنم تنها راه برون‌رفت از مشکلات اتکا به علم و انسان‌هایی است که با این باور اتکا به علم و دانش، می‌توانند به حل مشکلات کمک کنند و مشارکت همه‌جانبه‌ای ایحاد کنند. باید از همه ظرفیت‌های کشور و ایرانیان داخل و خارج از کشور استفاده کرد.

ثبت نام انتخابات

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: معتقدم بدون دانش و آگاهی هر تصمیمی منجر به مشکلات امروز کشور می‌شود. بدون مشارکت مردم و تعامل با مردم امکان برون‌رفت از این مشکلات نداریم. باور کنیم همه ایرانیان می‌توانند مشکلات را حل کنند. بدون همه اقوام و با اتکا به یک گروه و دسته و جناح امکان حل مشکلات وجود ندارد. روند تفرقه و اختلافات و تنش داخلی و تنش با همسایگان را حل کنیم، زیرا با تنش نمی‌توان به توسعه رسید.

با حذف و زندان کردن، جنگ و محروم کردن به جایی نمی‌رسیم. باید درد و نیازهای مردم را بفهمیم و با تمام وجود باید دردهای آن‌ها را پیگیری کنیم. به جای این‌که مشکل مردم را حل کنیم نباید مردم را بزنیم.

 این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که اگر سیستم را درست کنیم، با فساد و رانت مقابله می‌شود، تصریح کرد: اگر FATF  داخلی را پیاده کنیم، رانت‌خواران نمی‌توانند پول‌خواری کنند.

اگر یارانه‌ها را به افراد راحت‌طلب و ثروتمند نداده و به نیازمندان بدهیم، مشکلات معیشتی اقشار ضعیف بهبود می‌یابد. نمی‌شود با افرادی که سال‌ها مسئولیت داشته و مسبب مشکلات هستند راه را ادامه داد. باور غلطی است که فکر کنیم این افراد می‌توانند مشکلات را حل کنند. آزموده را آزمودن خطا است. باید به جوانان و زنان  و همه اقوام اتکا کرد.

پزشکیان در پاسخ به پرسش که به نفع چه کسی کناره‌گیری می‌کند، گفت: من با قدرت در صحنه هستم اما اگر اقبال مردم در جبهه اصلاحات بر اساس نظرسنجی‌های ملی به یک نفر زیادتر باشد، گفته‌ام به نفع آن فرد کنار می‌روم. اشتباه است که گفته شود نامزد پوششی جهانگیری هستم.

کد خبر 601088

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
    0 0
    چه جمله اشنایی ووضع فعلی

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار