مجموع نظرات: ۱
جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۹
۰ نفر

واتس‌اپ پس از اعلام به‌روزرسانی سیاست حفظ حریم خصوصی در ژانویه گذشته، چند ماه پرماجرا را پشت سر گذاشته است. این پیام‌رسان که متعلق به فیس‌بوک است، پس از انتقاداتی که به این سیاست‌گذاری شد، به سرعت تلاش کرد به نوعی، شرایط پیش‌آمده را جبران کند و حتی مهلت زمانی تعیین‌شده برای کاربران را به تعویق انداخت.

واتس اپ

به گزارش همشهری‌آنلاین از اندرویدپلیس، همان‌طور که این اقدام از نظر دولت هند مناسب ارزیابی نشد، آلمان هم این به‌روزرسانی را ممنوع کرد. این در حالی است که واتس‌اپ هنوز سلاح خود را زمین نگذاشته و بر آخرین مهلت زمانی خود اصرار می‌ورزد. با این اوصاف، این سوال ذهن کاربران را مشغول کرده که اگر شرایط جدید این پیام‌رسان را نپذیرید، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

مهم‌ترین چیزی که لازم است بدانید این است که واتس‌اپ حساب کاربری شما را در روز ۱۵ مه (۲۵ اردیبهشت) حذف نخواهد کرد. این شرکت تصمیم گرفته رویکرد ملایم‌تری را برای اعمال سیاست‌های جدید خود در پیش گیرد و می‌خواهد فیچرهای این پیام‌رسان را به تدریج حذف کند.

واتس‌اپ طی چند هفته اول، همچنان نوتیفیکیشن‌هایی را ارسال می‌کند که حاوی اطلاعات بیشتری در مورد به‌روزرسانی سیاست‌هایش است. اگرچه این کار قبلاً انجام شده است، ممکن است تکرار این اعلان‌ها بیشتر شود. اگر بعد از این مدت، هنوز این به‌روزرسانی را نپذیرید، این نوتیفیکیشن را همیشه خواهید دید. این اتفاق به معنی آن است که در اصل، واتس‌اپ از دسترسی شما به لیست چت‌ها جلوگیری می‌کند.

با وجود این، همچنان می‌توانید به تماس‌ها و ویدئوهای دریافتی دسترسی داشته باشید و پیام‌ها را مشاهده کنید و به آن‌ها پاسخ دهید. پس از چند هفته این عملکرد محدود می‌شود و واتس‌اپ ارسال تماس یا پیام به گوشی شما را متوقف می‌کند.

با این حال، واتس‌اپ می‌گوید حساب کاربری شما را حذف نمی‌کند؛ البته باید به این موضوع توجه کنید که خط مشی موجود این شرکت در مورد کاربران غیرفعال همچنان اعمال خواهد شد؛ یعنی اگر طی ۱۲۰ روز واتس‌اپ شما به اینترنت متصل نباشد، ممکن است اکانت شما حذف شود. با این حال، اگر اپلیکیشن را حذف نکنید و تصمیم بگیرید شرایط جدید را حتی بعد از ۱۲۰ روز قبول کنید (به شرطی که به اینترنت متصل باشید) باید بتوانید دوباره به حساب خود دسترسی پیدا کنید.

اگر هم تصمیم گرفته‌اید راه خود را از واتس‌اپ جدا کنید و بر گزینه‌های دیگری مانند سیگنال یا تلگرام تمرکز کنید، می‌توانید با جست‌وجو در اینترنت، از روش حذف اکانت خود مطلع شوید.

کد خبر 601007

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی