سرمربی استقلال در نشست خبری پیش از بازی برابر پرسپولیس گفت که چاره‌ای جز بردن پرسپولیس برای بازگشت به کورس قهرمانی ندارند.

مجیدی

به گزارش همشهری آنلاین، فرهاد مجیدی در نشست خبری پیش از دربی ۹۵ اظهار داشت: طبیعتا فردا بازی بسیار سخت و حساسی دارم. علیرغم اینکه هفته پیش بازی خوبی کردیم و ۷-۸ موقیت گل ایجاد کردیم بازی را باختیم ولی الان باید حتما در بازی فردا طوری بازی کنیم که به کورس قهرمانی برگردیم. وی در خصوص اینکه دربی باز ترین بازیکن تیمش کدام است گفت: مهدی قائدی.

مجیدی در مورد اینکه روز گذشته مدعی شده بود استقلال ۲ سال است توسط کادر فنی بسته نمی شود گفت: بیشتر صحبت من روی ساختار بود، به عنوان مثال با تیمی که فردا بازی داریم،تیم پرسپولیس تیمی است که کادر فنی‌اش آن را بسته است.دو سال است که تیم استقلال با نظر سرمربی بسته نمی شوند. نه اینکه استقلال بازیکنان بدی دارد، خیر منظورم این نیست ولی ما در یک پست ۵ بازیکن خیلی خوب داریم ولی در یک پست دیگر که بازیکن ما مصدوم می شود جایگزین نداریم. همین مساله باعث می شود ترکیب اصلی و با ثباتی نداشته باشیم. منظور من این است در تیم بزرگی مثل استقلال باید با تفکرات کادر فنی بسته شود وگرنه بازیکنان استقلال بازیکنان بسیار خوبی هستند و من به هواداران قول می دهم فصل آتی تیم خوبی ببندم که آنها از سبک بازی تیمشان لذت ببرند.

وی در پاسخ به این سوال که استراتژی این تیم برای بازی فردا چیست گفت: استراتژی ما این است که حتما برای ماندن در کورس قهرمانی برنده شویم. برای این کار باید تمرکز داشته باشیم چون  پرسپولیس تیم بسیار خوبی است که کادر فنی و بازیکنان خوبی دارد. اگر ما باهوش باشیم می توانیم برنده بازی باشیم.

استقلال در دور رفت لیگ قهرمانان بدون ریسک بازی کرد و در دور برگشت با ریسک بیشتری مقابل حریفانش قرار گرفت، با توجه به اینکه شکست در بازی فردا می تواند آبی پوشان را از قهرمانی دور کند آیا ممکن است این تیم فردا بدون ریسک و نترس مقابل پرسپولیس به میدان برود؟ سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال گفت: دقیقا درست است. چون بازی ها هر سه روز انجام می شد بعد از بازی سوم کل تیم ما تحلیل رفت ضمن آنکه ما امکانات تیم عربی را برای ریکاوری نداشتیم. جا دارد از آقای دکتر آبادی تشکر کنم ، با وی در اردوی تیم ملی المپیک آشنا شدم و نمی دانم او توسط استیلی به آن تیم آمده بود یا فرد دیگری.

وی افزود: او با هزینه شخصی به عربستان آمد و نزدیک به ۳۰ هزار یورو دارو با خودش به آنجا آورد و واقعا تیم ما را نجات داد.مساله واضح این بود که تیم ما از نظر بدنی افت کرد، قبول دارم کیفیت ما نسبت به دور رفت پایین تر بود اما مقداری باهوش بودیم و می دانستیم با کسب یک امتیاز از الاهلی در بازی آخر می توانیم مقابل الشرطه برنده شویم و صعود کنیم.

مجیدی در خصوص اینکه چه تدبیری برای حل مشکلات خط دفاع استقلال دارد گفت: بحث دفاعی ما  در استقلال، تیمی است نه شخصی.تمام تمرکزم را روی این مساله گذاشتم و هفته قبل هم روی این موضوع کار کردم. ان شاالله این مشکل حل می شود.

سرمربی تیم استقلال در خصوص مشکلات مدیریتی این تیم عنوان کرد: ما فردا با تیم پرسپولیس بازی داریم و اصلا دوست ندارم تمرکز خودم و بازیکنان بر هم بخورد. بعد از بازی می خواهم مفصل صحبت کنم،سعی کردم در این دوره کمتر صحبت کنم تا تمرکز من و بازیکنانم بر هم نریزد. البته هر چه سکوت می کنم اجازه نمی دهند و کاری می کنند دوباره حرف بزنم.

فرهاد مجیدی همچنین درباره شرایط مدیریتی استقلال گفت : درباره مدیریت اجازه بدهید که چون فردا بازی با پرسپولیس است، من دوست ندارم تمرکز خودم و بازیکنانم بهم بخورد. اجازه بدهید بعد از بازی مفصل در این باره صحبت کنم. من سعی کردم کمتر صحبت کنم تا تمرکزم خودم و بازیکنانم کمتر بهم نخورد. اما هرچه سکوت می‌کنیم کاری می‌کنند من بیشتر صحبت کنم. الان به من اعلام کردند دکتر ما نمی‌تواند روی نیمکت بنشیند؛ دکتری که من در تیم المپیک با او آشنا شدم و دوست من نبوده. از او خواهش کردم در آسیا دکتر تیم ما باشد. وقتی برگشتیم از آسیا به خاطر مسائلی که در عربستان رخ داد و برای حفظ شان او، نگفتم که چه بلایی سر تیم من آورد. به نظر من نه باشگاه پرسپولیس و آقایحیی احتیاجی به این کار ندارند. ما فردا بازیکنانمان را مثل مرد می‌فرستیم زمین که مبارزه کنند و یک بازی جوانمردانه.

وی افزود: تمرکز من بهم نمی‌خورد. ما می‌خواستیم رسانه باشگاه را هم عوض کنیم، گفتند از وزارت ورزش و آقای مبین موافق نیستند. ایشان چه کاره هستند؟ همین کارها را کردید که استقلال با دلال‌ها بسته می‌شود. الان خانم هراتیان چه کاره است که درباره نیمکت من تصمیم می‌گیرد؟ من به بزرگتر از او هم این اجازه را نمی‌دهم. این کارها برای قدیم است و لزومی ندارد قبل از دربی این کار را کنند. مربی ای که برای تیم امید اجازه داشته، الان برای تیم ما اجازه نمی‌دهند؟ مدارکش را ای اف سی تائید کرده اما ایفمارک نه! اجازه بدهید تیم ما بازی جوانمردانه انجام بدهند. ما دو تغییر داشتیم اما وزارت ورزش پدر ما را درآورد. امیدوارم این مسائل حل شوند و این مسائل حاشیه ای را برای بازیکنان و مربیان درست نکنند. چون من دکتر ایفمارک رابه خاطر کیفیت پایین بیرون کردم، اجازه نمی‌دهید؟ اختیار نیمکت با سرمربی است و پزشک، ماساژور، رسانه، مربی و... همه با سرمربی است. من اجازه نمی‌دهم کسی برای نیمکت استقلال تصمیم بگیرد.

* فردا بازی زیبا و جذابی خواهیم داشت
او درباره احتمال پر گل شدن بازی فردا توضیح داد: نمی‌شود پیش بینی کرد اما چیزی که در ذهنم است فردا بازی جذاب و زیبایی را از طرف هم ما و هم پرسپولیس خواهیم دید و هواداران دو تیم لذت خواهند برد.

کد خبر 600842

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار