بخش‌های مطالعه آزاد یا همان حذفیات منابع آزمون دوره های اول و دوم متوسطه نظری در شرایط قرمز کرونا برای سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ مجددا منتشر شد.

گزارش تصویری امتحانات نهایی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، با توجه به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر برگزاری حضوری آزمون‌ های پایه‌ های نهم و دوازدهم و لزوم در نظر گرفتن بارم‌بندی و طراحی سوالات کلیه دروس این پایه ها، این سازمان (سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی) با توجه به همه‌گیری ویروس کووید ۱۹ و تاثیر آن بر نظام آموزشی کشور، راهنماهای برنامه درسی کووید۱۹ در شرایط زرد و قرمز را برای سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ تولید و در آبان ماه سال ۹۹ به ادارات آموزش و پرورش استان ها ابلاغ کرده است.

در خصوص سایر پایه های تحصیلی نیز با توجه به تنوع وضعیت آموزشی، تصمیم گیری به عهده‌ ی مدیران و معلمان مدارس است.

در این بخشنامه تاکید شده که هرگونه دستورالعمل که مخالف مفاد این بخشنامه باشد فاقد اعتبار است.

 از این رو این سازمان به منظور اطلاع‌رسانی مجدد و شفاف سازی و ممانعت از سودجویی سایت های غیر معتبر، مجددا شیوه نامه بارم بندی و مطالعه آزاد دروس (حذفیات ) امتحانی را به استان ها ابلاغ کرد که در ضمیمه این خبر منتشر می شود.

گفتنی است بخش های مطالعه آزاد دروس (حذفیات ) و بارم بندی نهایی همه دروس دوره های اول و دوم متوسطه در سامانه دفتر تالیف کتاب های درسی آموزش عمومی و متوسطه نظری به نشانی: talif.sch.ir و مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش به نشانی: aee.medu.ir قابل دسترسی و بهره برداری است.

فایل کامل حذفیات کتاب‌های درسی در شرایط کرونایی را اینجا ببینید.

کد خبر 600462

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار