مدیر کل دفتر سلامت آموزش و پرورش به بررسی وضعیت کرونای دانش‌آموزان شرکت‌کننده در آزمون‌های حضوری از طریق سامانه «ماسک» اشاره کرد و گفت: افراد مبتلا یا مشکوک به کرونا جدا از سایرین آزمون می‌دهند.

کرونا-مدرسه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد محسن‌بیگی مدیرکل دفتر سلامت آموزش و پرورش در برنامه انتهای الوند با موضوع «بررسی و تبیین چگونگی برگزاری حضوری امتحانات نهایی» اظهار کرد: سال گذشته هم امتحانات نهایی به همین روش برگزار شد.امسال هم شیوه‌نامه‌های بهداشتی همانند سال قبل مورد توجه قرار گرفته است، همچنین بازنگری در این شیوه‌نامه‌ها امروز به استان‌ها ابلاغ می‌شود.

او افزود: امسال ۶ هزار و ۷۰۰ حوزه امتحانی برای دانش آموزان پایه دوازدهم در نظر گرفتیم که نسبت به سال قبل ۴ هزار حوزه افزایش داشته است تا ۶۴۰ هزر دانش‌آموز دوازدهمی در امتحانات شرکت کنند.

مدیرکل دفتر سلامت آموزش و پرورش با اشاره به شیوه‌نامه‌های بهداشتی که امسال در نظذر گرفته شده است، گفت: فاصله صندلی‌ها از هم ۴ مترمربع است و از هر طرف ۲ متر با یکدیگر باید فاصله داشته باشند، تهویه هوا هم باید حتما انجام شود و حتی اگر امکان برگزاری آزمون در فضای باز وجود دارد این کار انجام بگیرد.

محسن‌بیگی تاکید که خانواده‌ها و عوامل اجرایی همکاری لازم را داشته باشند تا شیوه‌نامه‌ها رعایت و از تجمع دانش آموزان در زمان رفت و آمد و حضور در سالن اجتناب دانش آموزان شود.

تراکم در حوزه امتحانی پایه نهم ۳۰ نفره است

او درباره امتحانات پایه نهم با اشاره به اینکه این امتحانات به صورت مدرسه‌ای است، تاکید کرد: تراکم در پایگاه‌های امتحانی این پایه حدود ۳۰ دانش‌آموز است.

به گفته مدیرکل دفتر سلامت آموزش و پرورش در حوزه‌های امتحانی پایه دوازدهم هم یک مراقب سلامت در حوزه نظارت کافی را دارد علاوه بر آن از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نظارت‌ها صورت می‌گیرد.

محسن‌بیگی با اشاره به اینکه کد ملی تمام دانش‌آموزان هم در اختیار وزارت بهداشت است و از طریق سامانه ماسک وضعیت آنان چک می‌شود همچنین برای دانش‌آموزانی که کرونا دارند یا مشکوک هستند آزمون در شرایط قرنطینه و جداگانه از سایر دانش آموزان انجام خواهد شد.

او با اشاره به اینکه طبق خوداظهاری هر فردی که اعلام کند علائم کرونا دارد، به طور جداگانه آزمون از او گرفته می‌شود، بیان کرد: همچنین دانش آموزان دارای بیماری زمینه‌ای هم به طور جداگانه امتحان می‌دهند.

کد خبر 600057

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی