وزیر علوم از آمادگی دانشگاه‌ها برای پذیرش حضوری دانشجویان از اول مهر خبر داد و گفت: کلاس‌های عملی دانشجویان برای ترم جاری در تابستان به صورت جبرانی برگزار خواهد شد.

منصور غلامی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر منصور غلامی وزیر علوم ضمن بیان این مطلب تاکید کرد: شرایط تحصیل دانشجویان در دانشگاه‌ها به صورت حضوری و فیزیکی فراهم است تمامی خوابگاه‌ها، آشپزخانه‌ها، رستوران‌ها، تاسیسات، آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها این آمادگی را دارند به دانشجویان سرویس ارائه بدهند.

وی در ادامه تصریح کرد: منتظر نظر ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم اگر این ستاد اجازه برگزاری کلاس‌های حضوری را بدهد دانشجویان ما در دانشگاه‌ها حضور خواهند داشت و به نظر می‌رسد از مهر ماه جاری دانشجویان به صورت حضوری در دانشگاه‌ها پذیرش شوند.

وزیر علوم همچنین بحث واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه‌های وزارت علوم را نیز امری مهم دانست و گفت: این موضوع را به وزارت بهداشت واگذار کردیم و اگر قرار بر واکسیناسیون دانشگاه‌ها باشد انتظار داریم دانشجویان و دانشگاهیان ما نیز در اولویت تزریق واکسن قرار بگیرند.

دکتر غلامی افزود: آرزو می‌کنم همه مردم کشور به واکسن دسترسی پیدا کنند و دانشجویان نیز در گروه‌های در اولویت دریافت واکسن قرار بگیرند.

وزیر علوم در پایان در خصوص وضعیت آموزش‌های عملی عقب‌افتاده دانشجویان دانشگاه‌ها در ترم تحصیلی جاری نیز گفت: ما سال گذشته نیز همین مشکل را داشتیم بعد از این‌که شرایط از نظر شیوع کرونا آرام شد یک سری از دانشگاه‌ها توانستند از زمان تابستان برای جبران عقب‌افتادگی‌های درسی استفاده کنند. در ترم جاری نیز اگر شرایط بهتر شود از ترم تابستانی برای کلاس‌های عملی استفاده خواهیم کرد.
 

کد خبر 599800

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha